431 is aan die zijde niet meer dan 550 M. van het kamp der Ton- kinsche tirailleurs verwijderd. Het aantal dooden van den vijand gedurende dezen dag kan niet nauwkeurig bepaald wordeneene verkenning, die zich in den na middag voor de Noorderface begaf, heeft op dat terrein 5 lijken en eene vlag gevonden talrijke bloedsporen duiden de terugtochts linie aan. Yan onze zijde hadden wij twee gewonden, beiden van de wacht aan het blokhuis. Gedurende het overige van den dag hielden de Chineezen niet op uit hunne nieuwe insluitingslinie te vuren op de Tonkinsche tirailleurs en op de citadel, waarin de projectielen van alle zijden neervallen. De arbeid der Chineezen vermindert gedurende den geheelen namiddag niet; fascines en boomtakken worden voor de insluitingslinie aangebracht. Er valt niet meer aan te twijfelen, dat zij zich voorbereiden tot een geregeld beleg. Yan onze zijde voltooien wij het werk aan het defilement der ge meenschapswegen en van het logies. 27 Januari. Gedurende den nacht van 26 op 27 en gedurende den geheelen dag (27) zetten de Chineezen het bombardement van de citadel met hunne walbussen, die thans 10 in aantal zijn, voort. In het holle van den nacht beproeven zij eenen krachtigen aanval tegen de legerplaats der Tonkinsche tirailleursde Chineezen wer pen zich onder hevig geschreeuw op de Zuiderface der barakken; maar zij worden teruggedreven door het kruisvuur der tirailleurs en der schildwachten op de Zuiderface van de citadel. Een weinig later heeft een aanval op het blokhuis plaats, die eveneens wordt af gewezen. Den vorigen avond hebben de Chineezen groote vuren ontstoken in de groote pagode en in de pagode van den weg van Yuoc; de stuk ken van 80 mï. zijn vóór het invallen van den nacht op die beide punten gericht; om 5 uur in den morgen wordt een granaatkartets in ieder der beide pagoden gezonden, die door de Chineezen met groot geschreeuw worden verlaten. De dag wordt evenals de 26e ijverig besteed aan de voortzetting van bedekte gemeenschapswegen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 442