433 door een kogel doodelijk in de borst getroffen, terwijl hij aan de travers werkt, ten Westen van de ligplaats zijner compagnie. 28 Januari. Bij het aanbreken van den dag bespeurt men een gemeenschaps gang, die uit den saillant van de lieg naar het blokhuis gaat. Verscheidene schoten uit de Hotchkiss worden op de voorste sappe- werkers gedaan; het schijnt dat de arbeid in den loop van den dag wordt afgebroken. Men moet er zich op voorbereiden, het blokhuis niet te zullen kunnen behouden; daarom worden de defilementswerken in de citadel met kracht voortgezet. De eerste compagnie van het vreem denlegioen maakt een travers, die den wegsnijdt, welke van de ingangs poort naar haar logies voertdie travers beschermt haar tegen schoten uit het Zuiden. De tweede compagnie plaatst hare schans korven rondom de muren der barakken zij gaat ook voort met het werken aan de travers. De genie vervolgt, met behulp van GO corvéeërs van het vreem denlegioen, den loopgravenweg in den opril der hoogte. Gedurende den geheelen nacht Van den 27en op den 28en en gedu rende den dag op den 28en zenden de Chineezen een hagelbui van kogels en projectielen uit de walbussen naar de legerplaats der Ton- kineezen en naar de citadel, waardoor niemand geraakt wordt. 29 Januari. De sergeant André van het vreemdenlegioen, die van den 28en op den 29en aan het blokhuis op wacht was, deelt mede dat de loop graaf, waarmede de Chineezen naar het blokhuis vooruitkomen, nog slechts een 100 M. van dat werk verwijderd is. Een sappeur, Edme genaamd, wordt ter versterking naar de wacht aan het blok huis gezonden. In den middag deelt de sergeant Dumont, die 's morgens de wacht van het blokhuis heefc betrokken, mede dat de sappenarbeid voort gaat. Om twee uur in den namiddag doet hij een uitval tegen het sappenhoofdmaar zijne manschappen worden ontvangen door een goed onderhouden geweervuur, komende uit eene parallel, die de Chineezen de voorzorg hadden genomen op ongeveer 200 M. van

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 444