502 Wat is een stroomgebied? Wat een zeegebied? Wat verstaat men onder lijn van waterscheiding? 4. Geef, middels de graphische methode, eene voorstelling van de oneffenheden van eenig U op de kaart aangewezen terrein, in eene bepaalde richting. 5 Op welke wijzen worden de hellingen bepaald van het op de U voorgelegde kaart voorgestelde terrein Geodesie. (Mondeling examen) 1. Welke instrumenten en gereedschappen bezigt men bij het bepalen van afstanden? 2. Welke graad van nauwkeurigheid kan worden bereikt bij het meten van hoeken met den pantometer of équerre cylindrique? 3. Wat verstaat men door een nonius; wat zijn gelijkloopende, wat terugloopende noniën? Op welk instrument is b. v. een nonius van laatstbedoelde soort aangebracht? 4. Beschrijf de regeling van den theodoliet. 5. Welke eischen worden aan eene goede boussole gesteld Welke soorten van boussoles kent ge Wat is een patent boussole (Smalcalden) 6. Waartoe dient de sextant? Beschrijf in korte trekken de inrichting van dit instrument. 7. Hoe wordt het waterpasinstrument Yan Becker Buddingh ge regeld en gebruikt? Velddienst en Tactiek. 1. Wat moet een veldwachtcommandant betrachten bij het uitzetten der postenlinie? ('/2 uur). 2. Wat verstaat men bij infanterie door de vechtwijze in gesloten orde en door die in verspreide orde en welke zijn de voor- en nadeelen, aan beide vechtwijzen verbonden? uur). 3. Welke zijn de eigenschappen van de infanterie in vergelijking met de andere wapens en welke voordeelen levert eene toevoeging van eene doelmatige hoeveelheid artillerie aan infanterie op? (4/2 uur). 4. Deel in het kort mede, op welke wijze artillerie, die haar vuur wil openen, zich eerst moet inschieten. (ijï uur). 5. Den 28en Juni rukt gij met Uwe colonne, sterk 1 bataljon infanterie

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 513