503 (2 Europ. en 2 Inl. compagnieën), 1 sectie bergartillerie en 1 sectie ge nietroepen uit het bivak bij Bah Tji Bienong tegen Eassoe Malang op. Deze plaats is door een Inlandschen vijand bezet en versterkt. Vol gens niet vertrouwbare berichten is het dek van de brug bij Kassoe Malang over de Tji Bobla vernield, doch het is U hekend dat die rivier doorwaadbaar is, maar zeer steile oevers heeft. Zoodra de colonne ter hoogte van IAmaratoes komt, wordt zij beschoten van den tegenoverlig- genden oever van de Tji Bobla. Geef eene volledige beschrijving van alle door U te nemen maatregelen tot het moment, waarop tot de be storming van Kassoe Malang wordt overgegaan. A I; B I, II en III en C III (l'/4 uur). 6. Gij wordt belast om met een detachement, sterk 120 bajonetten, een konvooi te begeleiden naar het bivak Bah Tji Bienong. Het konvooi bestaat uit 200 dwangarbeiders, voor de eene helft met vivres, voor de andere helft met munitie beladen. De marsch heeft plaats langs de kampongs Tji Lehat, Tji Salah en Ka poli Rahon naar Bah Tji Bienong. Geef eene volledige beschrijving van de indeeling van het konvooi en van de door U te nemen veiligheidsmaatregelen van af Tji Leliat tot aan het bivak. C II, III; D II, III, IYE IY, Yen F IV en V(1 uur). (Ter beschikking van de aspiranten, bij de beantwoording der beide laatste vragen, werd gesteld de kaart van een denkbeeldig terrein op de schaal van 120000). Natuurkunde. 1. Welke is de theorie van Ampère omtrent het magnetisme; uit welk verschijnsel zou men tot die theorie besluiten 2. Wat is het onderscheid tusschen electro-magnetische en magneto- electrische toestellen Noem van beide één en zeg, wat ge verstaat onder electro-dynamisch beginsel bij deze laatste toestellen. 3. Hoe bepaalde Wheatstone den duur der electrische vonk, en uit welke verschijnselen blijkt, dat die zeer kort is? 4. Beschrijf den multiplieator en zeg, waarom men in den galvanometer astatische naalden bezigt? 5. Welke wetten zijn U bekend van de werking van stroomen op stroomen en hoe bewijst gij deze? 6. Welke belangrijke toepassingen maakt men van de warmte-ontwik- keling door den Voltaschen stroom?

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 514