504 Wapenleer. 1. Eene korte beschrijving van de projectielen, in gebruik bij het ach- terlaadkanon van 12cm.... (40 min.). 2. Eene korte beschrijving van de kanonnen van 8cm Berg en van de projectielen (zonder buis), die daaruit gebruikt worden.... (35 min.). 3. Eene korte beschrijving van de ziel en gasafsluiting van het ach- terlaadkanon van 7cm Veld(40 min.). 4. Welke gladde kanonnen zijn in Indië in gebruik? Geef de bestemming van eiken vuurmond op met bijvoeging der projectielen en der afstanden, waarop men ze bezigt(30 min.). 5. Eene beschrijving van de buizen voor de granaatkartetsen van 7om A. Veld(40 min.). 6. Aan welke eischen moet een goed vuurwapen voor de infanterie voldoen?. (30 min.). 7. Eene volledige beschrijving van de kogels en patronen in gebruik bij de achterlaadgeweren, karabijnen en revolvers (40 min.). Versterkingskunst. 1. Hoe onderscheidt men de vluchtige dekkingen van aarde, naarge lang van het doel, waarmede zij worden opgeworpen Welke zijn de vereischten voor die dekkingen Door welke overwegingen laat men zich leiden bij de bepaling hunner hoofdafmetingen?.... (3/,( uur). 2. Welke zijn de voor- en nadeelen van eene plaatsing van artillerie in veldwerken; tot welke omstandigheden zoudt gij het gebruik van ar tillerie in die werken willen beperken?.... ('/2 uur). 3. Welke oorlogshandelingen hebben wij van een Inlandschen vijand tegen onze versterkingen te wachten? Welke eischen zijn daaruit voor de inrichting dier werken af te leiden, en welke maatregelen neemt de verdediger daartegen?.(3/,( uur). 4. Ge wordt met een detachement van 30 man uitgezonden tot be scherming van het op de bijgevoegde kaart voorgestelde civiele etablis sement, hetwelk door Atjehers wordt bedreigd, en moet u daar ver schansen. De plaats zal vermoedelijk 1 jaar bezet blijven. Voor den bouw der versterkingen kunt ge over tijdelijke materialen beschikken. De rivier is in de onmiddellijke nabijheid van het etablissement zoo diep ingesneden, dat ter plaatse van die zijde geen aanval te verwachten is. Door de stippellijn is eene waadbare plaats aangegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 515