505 Schets op de kaart hoe gij u zult versterken en geef van de onder dooien van het werk lineaire schetsen uit de hand. Motiveer de alge- meene inrichting der versterking.... (1 uur). 5. Schets en beschrijf de tegenover een Inlandschen vijand meest ge bruikelijke chicane-middelen(s/4 uur). 6. Wat verstaat men onder gedetacheerde posten; met welk doel worden zij aangelegd In welke opzichten wijkt hunne inrichting af van die van vestingfronten en waarom?.... (1/i uur). Beschrijvende Meetkunst. 1. Door eene borstwering van gegeven profiel is eene 3 M. breede coupure gemaakt, waarvan de bodem de voortzetting is van den grachts bodem tot daar waar deze het maaiveld snijdt, en verder horizontaal loopt. De zijtaluds zijn opgezet onder 1/1J. Wordt gevraagd de horizontale projectie dezer coupure op de schaal van 1:100.... (3/4 uur). 2. Achter eene borstwering van gegeven profiel wordt een geschut- stand van 4 M. breedte voor indirect vuur gemaakt. Het stuk staat op het maaiveldin de borstwering is een schietgat met oploopende zool ingesneden; hoogte zool aan de buitenzijde gelijk met de buitenkruin, aan de binnenzijde 0.90, breedte zool resp. 0.90 en 2 M. Het kniestuk is onder 4/1 opgezet; overige taluds onder 1/1. Wordt gevraagd de horizontale projectie van den geschutstand met het daaraan aansluitende infanterie-banket benevens eene doorsnede tevens standgezicht volgens de as van het schietgat, alles op 1: 100.(lj1 uur). 3. Op eene borstwering van gegeven profiel wordt eene travers lood recht op de richting der vuurlijn gelegd en verder als parados omgebo gen. Bovenbreedte der travers, die 1 M. voorbij de vuurlijn uitsteekt, 3 M.; haar horizontaal bovenvlak ligt 1 M. hooger dan de vuurlijn; lengte parados 8 M. De binnengracht wordt omgelegd, zoodat zij overal de zelfde breedte behoudt. Helling der taludsvoorvlak travers onder 4/5, linker zijtalud travers, linker zij- en achtertalud parados onder 2/1, ove rige taluds onder 1/1. Gevraagd de horizontale projectie op de schaal van 1200.(3/4 uur). 4. Achter eene borstwering van gegeven profiel wordt een barbet aan gelegd, waarvan het bovenvlak op 1.60 ligt; lengte en diepte der barbet 5 M. Oprit onder 1/4, breed 3 M., midden achter de barbet, talud onder 2/1. N.B. de binnengracht wordt niet omgelegd. 1886, Dl. II. 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 516