522 op 250 M. van den Zuiderwachttoren vooruitgebracht. Yan af acht uur in den morgen is de citadel blootgesteld aan een concentrisch vuur, dat den geheelen dag zeer hevig blijft aanhouden, vooral van de reeks hoogten, tegenover de Westerface gelegen en waarop de Chi- neezen verschansingen met schietgaten hebben aangelegd. Yan uit eene op een heuvel gelegen pagode vuren zij op de Noorder- face en van den linkeroever der rivier bestrijken zij de ingangspoort van de citadel en de Mitrailleuse. De schutters aan den linkeroever zijn gedetacheerd van de posten, die sedert den 28en Januari op dien oever benedenstrooms van ons fort zijn gevestigd. 2 Februari. In den nacht van den Dn 0p den 2en zenden de Chineezen eene afdeeling af tegen de Tonkinsche tirailleurs; zij laten een doode en een gewonde op het terrein achter. De beschieting gaat voort; het aantal patronen, door de Chineezen in 24 uur verschoten, kan op 8000 geschat worden, dat der projectielen uit walbussen op 300. Onze opgestelde schutters verschieten per dag ongeveer 1000 patronen; zij stellen gemiddeld iederen dag 10 man buiten gevecht; de uitwerking der artillerie op de door den vijand aangelegde werken is ongeveer nulhet vuur der artillerie wordt dan ook gewoonlijk alleen tegen de vijandelijke batterijen gebezigd, als het noodig wordt hun vuur tot zwijgen te brengen, om de uit voering van het een of ander werk te beschermen. De loopgraven der Chineezen gaan goed vooruit; den 2en in den morgen bereiken zij den steenen beer voor de poort aan de Zuidzijde. Zij openen een parallel op de hoogte, die op 50 a 100 M. van de A\ esterface van de citadel ligt. Wij, van onzen kant, maken eenen gedekten gemeenschapsweg tusschen de D compagnie vreem denlegioen en de Oosterpoort (ingangspoort)traversen worden aan de Westerface opgeworpen, om de manschappen op den wal te beschermen tegen het vuur van de domineerende hoogten. De dienst en het werk worden als volgt geregeld: Yan elke compagnie van het vreemdenlegioen een sectie op wacht, een sectie piket, een sectie bijzondere reserve, een sectie algemeene reserve. Ieder der beide compagnieën van het vreemdenlegioen is belast met

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 533