524 4 Februari. In eten nacht van den 3™ op den 4en schieten de Chineezen weinig gedurende den dag wordt het bombardement met de gewone he vigheid hervat; het vuur der walbussen wordt minder goed onderhou den; enkele dezer laatsten vuren met cylindervormige projectielen. De artillerie, genie en de ambulance verlaten hunne barakken en betrekken de ligplaats der le compagnie van het vreemdenlegioen. Gedurende den nacht van den 3en op den 4en hebben de Chineezen hunne werken verbeterdzij hebben in de loopgraven, voor de Wes- terface, groote hoopen fascines en bossen stroo verzameld. Zij schijnen hun eerste plan, om aan de Zuiderface aan te vallen, te hebben laten varen en trachten de Zuidwester- en Noordwester-saillan ten, evenals het "VVesterbastion, te omvatten. Van onze zijde gaat men voort aan de werken, waaraan men de voorgaande dagen is begonnen. 5 Februari. In den nacht van den 4eu op den 5on avanceert weder eene Chi- neesche afdeeling naar den kant van de Tonkinsche tirailleurs; zij wordt teruggedreven met verlies van een doode. Gedurende dien nacht maken de Chineezen eene loopgraaf tot aan den Zuidwester-saillant van de bamboeheg, dat is tot op 25 M. van den Zuidwester-saillant der citadel. De werken, waaraan wij begonnen zijn, vorderen goed; behalve op de Zuiderface kan men nu zonder gevaar van het eene punt van de citadel naar een ander komen. Onze opgestelde schutters stellen 18 Chineezen buiten gevecht, die men weg ziet voeren. Zooals gewoonlijk duurt de beschieting nacht en dag voort. Het aantal Chineezen op den linkeroever der rivier neemt toe; hun vuur is zeer hinderlijk voor de Tonkinsche tirailleurs en voor de Mitrailleuse- In den loop van den dag worden twee man van het vreemden legioen licht gewond op den wal, waar zij op post staan. 6 Februari. Des avonds van den 5on, toen de duisternis was ingevallen, ko men de Chineezen een gat graven nabij onze heg van bamboe, op

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 535