526 opgestelde schutters vuren steeds met goede resultaten; maar de Chineezen, die zich blootgeven, worden hoe langer hoe zeldzamer. Onze artillerie komt in de gelegenheid eenige goede schoten met de Hotchkiss op afdeelingen werkers te doen. Het werk dat wij verricht hebben, zoowel des nachts als over dag, isverbetering der travers bij de tweede compagnie van het vreem denlegioen; verbetering der defilementswerken van de hoogte; voortgewerkt aan eenen gedekten weg, die de travers der 2° com pagnie met het Zuiderbastion vereenigt. In den loop van den dag worden drie man van het vreemden legioen gewond: Sylvestre, Popp en Géber. 7 Februari. In den avond van den 7en worden de beweegbare machicoulis ge plaatst en de voet van den muur der Westerface verlicht. Men bemerkt dien nacht geene directe poging meer van den vijand tegen den muur. Bij het aanbreken van den dag ziet men dat hij zijne gemeen schapswegen vermeerderd en verbeterd heeft; zijn derde parallel, die van het dorp achter langs de kammen der hoogten tegenover de Westerface loopt, schijnt gereed te zijn; hij heeft die parallel door middel van eenen gemeenschapsgang verbonden met de ver schansing op den heuvel voor het Zuiderbastion. Achter een der hoogten heeft hij eene batterij voor walbussen en kanonnen ingericht. In den morgen wordt de batterij walbussen, die den vorigen dag is opgericht op den top eens heuvels, verplaatst naar den voet dier hoogteuit hare nieuwe positie heeft zij evenmin uitwerking als uit de vroegere; zij wordt bovendien zelve beschoten door de Hotchkiss van de Mitrailleuse. Des middags openen de Chineezen op de hoogte van het blokhuis eene batterij, bestaande uit 2 zware walbussen, een oud kanon van vrij zwaar kaliber en een 4ponder, die met de bij ons gebruikelijke granaten en granaatkartetsen vuurt. Onze 80 mM. en de opge stelde schutters brengen den 4ponder tot zwijgen, die trouwens zeer slecht in een te groot schietgat was opgesteld. Wij gaan voort aan de defilementswerken, waaraan den voorgaan- den dag begonnen is. Het werk gaat dag en nacht door, terwijl het

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 537