529 slagenop verschillende punten achter de bamboeheg heeft de vijand standplaatsen voor zijne schutters aangelegd, die door onze heg zelve worden gedekt. Om naar hem toe te komen, kunnen wij slechts van de uitgangspoort gebruik maken en zouden wij heen en weel moeten gaan onder het vuur dier schutters. Gedurende den dag gaat de beschieting voort; zij is bijzonder hevig op den middag en wij ontvangen eene vrij groote hoeveelheid granaatkartetsen, bommen en vuurpijlen, die echter meer op projectielen dan op middelen tot inbrandschieten gelijken. De orders, den vorigen dag voor het geval van ontploffing van eene mijn gegeven, blijven van krachtaan de artillerie op de hoogte wordt aanbevolen, om alleen op afdeelingen te vuren en zich niet te verwaardi gen gedurende den aanval het vuur van de vijandelijke artillerie te beantwoorden. De genie ontvangt het bevel schanskorven, zand zakken en boomtakken of bamboe te verzamelen nabij de punten, waarop de vijand zijne twee onderaardsche gangen richt. Het oogenblik, waarop de algemeene reserves zich vooruit zullen begeven om de bressen te bekroonen, zal zijn, wanneer de Chineezen zeiven ten aanval voorwaarts gaan het signaal daartoe is het blazen van den stormmarsch. In den nacht van den 9en op den 10en en in den loop van den 10en voe ren wij het volgende werk uit: aanbrengen van een banket en van bekleeding van vlechtwerk aan de travers der 2e compagnieverbetering van het defilement der hoogte. De binnenzijde der travers der 2e compagnie wordt voor verdediging ingerichthet is noodig het geval te voorzien, dat de vijand door mijnen 100 of 150 M. muur zou laten springenhet zou dan met het beschikbare garnizoen onmogelijk zijn, die bres voldoende te bezetten. Met het oog op die gebeurtenis zou de travers een gedeelte van een reduit kunnen uitmaken, dat de helft der citadel zou beslaan. Met het oog op de noodzakelijkheid, waarin wij kunnen geraken, ons binnen de versterking voet voor voet te moeten verdedigen, werd reeds sedert eenige dagen gedurende den nacht door de koelies voor een maand vivres boven naar de hoogte gebracht. 11 Februari. In den nacht van den 10en op den llen sluipen eenige Chineezen

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 540