530 - tot aan den voet van den muur bij den Noordwester-saillant en trachten door middel van dreggen de schanskorven en planken omver te werpen, die boven de borstwering van dien saillant uitsteken en die eene dekking vormen tegen de schoten, welke van de domineerende hoogten zouden kunnen komen. De luitenant Goeury en de soldaat Alberti van het vreemdenlegioen worden gewond bij het beletten dier poging. De vijand werkt door aan zijn mijnarbeid. Ten half negen 's morgens werkte hij in den 2en mijngangterwijl wij in de contragalerij werktenMaury van het vreemdenlegioen doorboort met zijn houweel den wand, die hem van den vijandelijken mijnwerker scheidt; deze is op zijne hoede, vuurt met zijn revolver en verwondt Maury aan den voet. Het gat wordt met zandzakken dicht gemaakt en een kleine palissadeering als hinderpaal geplaatst. Tegelijkertijd tracht de sergeant der genie den mijngang van de tegenpartij, die lager ligt dan de onze en bij het graven dieper is geworden, onder water te zetten. Dit schijnt te gelukkenwant bij het werpen van aarde in het ongedekte stuk sappe, waar de mijngang begint, hoort men het plassen van water. Benige oogenblikken later hoort men echter weer werken tegenover den tegenmijngang aan de linkerzijde (van onzen kant gerekend). De beschieting wordt voortgezet; Pasche van het vreemdenlegioen wordt door eenen kogel aan den voet gewond. Voortzetting van de werken van den vorigen dag. Er wordt bevel gegeven zandzakken te maken van de tentzeilen, die zich bij het vreemdenlegioen bevinden. De bevelen voor den nacht zijn dezelfde als die van den vorigen dag. 12 Februari. Om half zes in den morgen hoort men eene ontploffingde alarm stelling wordt ingenomende Chineezen, in hunne wapenplaats te genover de "Westerface verzameld, begeven zich onder hevig geschreeuw naar de plaats der ontploffing. Het is de mijn van den 2°n mijngang die gesprongen ismaar dank zij de tegenmijngangen die luchtgaten vormen, is de muur slechts gescheurd en de bres niet beklimbaar. De Chineezen, die aan het hoofd der aanvalscolonne marcheeren, worden in front beschoten door de sectie der algemeene reserve, welke zich naar de plaats der ontploffing had begeven en in de

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 541