531 flank door de geweren en de Hotchkiss van het Westerbastion. Degenen, die niet vallen, vluchten zoo spoedig mogelijk naar den gemeenschapsgang en het gevecht wordt voortgezet met een overhaast snelvuur, dat de Chineezen uit hunne voorste parallel afgeven en met het vuur hunner artillerie, op de hoogte van het blokhuis geplaatst. Toen de muur in den morgen ineenzakt, verbindt men de uiteinden van het staand gebleven gedeelte stevig door middel van eene palissadeering. Des morgens om 8 uur bemerkt men dat de vijand met onder- aardsche gangen bij den Zuidwester-saillant is gekomen en dat hij reeds bijna tot aan den muur is genaderd. Een tegenmijngang wordt dadelijk gemaakt, doch het is te vreezen, dat men te laat komt. Des avonds worden de bevelen herhaald, die de vorige dagen zijn gegeven voor het geval dat de vijand gedurende den nacht de mijnen zou doen springen. Te gelijk met den storm om half zes in den morgen deed de vijand een hevigen aanval op de Tonkinsche tirailleursdeze aanval werd» evenals de vorige, afgeslagen. Dien dag werden drie man van het vreemdenlegioen, Stutter, Noerden en Eoessle, gewond. 13 Februari. In den nacht van den 12en op den 13en waren onze werkers bezig den tegenmijngang bij den saillant en twee tegenmijngangeu tegen over den vijandelijken gang N°. 1 te graven. Om 3| uur doet eene doffe ontploffing de citadel daverenmen hoort herhaalde malen alarm roepen en ieder houdt zich gereed om de orders, den vorigen dag gegeven, uit te voeren De Zuidwester-saillant is in de lucht gevlogen, de escarpmuur is over eene lengte van 15 M. omgeworpen en in de gracht gevallen en de aarden borstwering is vernielder is een bres gevormd, die echter in het midden een trechter heeft, welke haar moeielijk be- klimbaar maakt. Men hoort nu de Chineezen hard schreeuwen in de nabijheid van de bres. De kapitein Moulinay van de 2° compagnie doet daarop attaqueeren blazen en geleidt zijne sectie algemeene reserve naar de bres. De voortgang der Chineezen wordt dadelijk gestuit; de vaandeldrager, die aan het hoofd marcheert, sneuvelt op de bres en de anderen trekken naar de gedekte wapenplaats terug, Nog

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 542