532 tweemaal trachten zij de bres te bereiken, maar beide aanvallen worden, evenals de eerste, afgeslagen. Het was zeer duister; de werkers (le sectie) komen aanloopen met de gereedschappen en werpen eene vluchtige verschansing op, een weinig achter den rand van den trechter. Het gevecht wordt gedurende het overige van den nacht door de tegenpartij met een zeer hevig vuur voortgezetwij van onze zijde vuren zeer weinigbij het aanbreken van den dag vuurt de artillerie eenige malen met de Hotchkiss en 80 mM. op afdeelingen, die zij bemerkt. Om half zeven bedaart het vijandelijk vuur en wordt de gewone dienst hervat. De morgen wordt door de genie besteed om eene goede verschan sing en hindernissen op de bres te makenongelukkig is de borst wering zoodanig beschadigd dat het niet mogelijk is een parados te maken en dat gedeelte van den hoofdwal zal in den rug beschoten kunnen worden, o. a. door de schutters van de hoogte bij den Noordwester-saillant. Alleen het vreemdenlegioen had dien dag verliezen geledenzij bedroegen 5 man gedood, Acker, Alberts, Hoffmann, Waisemann en Schelbaum en zes gewonden. Het lijk van den soldaat Schelbaum was door de ontploffing van de mijn tot op eenige passen van de Chineesche verschansingen geworpen. Bij het invallen van de duisternis gaat de korporaal Beulin van de 2° compagnie met drie vrijwilligers het halen. Yoor die moedige daad wordt de korporaal benoemd tot sergeant en de drie man, die hem vergezeld hebben, tot soldaten lste klasse. Zij worden alle vier bij garnizoensorder eervol vermeld. 14 Februari. In den nacht van den 13™ op den 14™ houdt de vijand van half negen 's avonds tot drie uur 's morgens niet op met vurendat geweervuur gaat vergezeld van gebrul en blazen op hoorn en trompet. Des morgens bespeurt men dat hij den aardhoop heeft afgegraven, die, door de ontploffing der mijn bij den saillant, aan den voet der borstwering is gevallentevens heeft hij eene groote hoeveelheid boomtakken verzameld op het punt, waar zijne loopgraven door de bamboeheg komen. Dien dag wordt één man van het vreemdenlegioen gedood en drie anderen gewond (onder deze laatsten de korporaal Gfalimberti).

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 543