538 het aanbreken van den dag bemerkt men dat de gaten, die voor de Zuiderface zijn gegraven, door een gemeenschapsgang vereenigd zijn met de groote open loopgraaf. Voortzetting van het bombardement. De vijandelijke artillerie wordt door de onze beschoten. Uitgevoerde arbeid: voortzetting der tegenmijngangen en inrichting voor verdediging van de reeds bestaande verschansing halverwege de hoogte. 20 Februari. In den avond van den 19cn openen de Chineezen een bombardement op de citadel, dat 45 minuten duurt. Aan dat bombardement nemen deel de geweren tegenover de Westerfa.ce en de aangrenzende halve facen ten Zuiden en ten Noorden, de walbussen, de kanonnen van 4 pond en van 12 cM. en de mortieren. Al dat geraas had waarschijnlijk ten doel te beletten, dat men hunnen arbeid zou hoorenwant den volgenden morgen ziet men dat er zware palissaden vóór de reeds aanwezige aan den Zuid wester-saillant en bij det Westerbastion geplaatst zijn. De munitie schijnt in het magazijn op den heuvel niet meer veilig; verscheidene kleine bergplaatsen worden daarom in de gedekte ge meenschapswegen gemaakt. Verrichte arbeid: voortzetting der tegenmijngangen en van de loopgraaf rondom de hoogte. 21 Februari. In den avond van den 20en bombardeeren de Chineezen wederom de citadel; een granaat van 4 pond doorboort den wachttoren van de Zuiderpoort, een man van de wacht wordt daardoor licht gewond. In den nacht van den 20cn op den 21en maakt de vijand zijne versterking op de hoogte, die op 50 1\I. afstand het Zuidelijk ge deelte van de We9terface beheerscht, in orde hij maakt er gedekte schietgaten, waardoor hij binnen de citadel kan zien tot op 20 M, achter den waldes morgens om 7 uur wordt een man van het vreemdenlegioen, die aan de Zuiderpoort op wacht is, door eenen kogel van die hoogte getroffen. Onze artillerie tracht die verschan sing omver te schieten, maar dit gelukt slechts gedeeltelijk, omdat zij van den heuvel in de citadel slecht te zien is. O 7 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 549