539 In den namiddag om 4 uur rapporteert de korporaal der genie, dat de vijand ijverig werkt aan een mijngang op den rechtervleugel van de bres, van onze zijde, in den Zuidwester-saillant en dat men den volgenden dag ontploffingen kan verwachten van dien mijngang en van den mijngang N°. 1. De commandant hernieuwt daarop de orders van vroeger en dringt er vooral op aan, dat men de bres niet aanstonds moet bekroonen na de ontploffing van de mijn, maar dat onze voorwaai'tsehe bewe ging te gelijker tijd met dezelfde beweging van den vijand moet plaats hebben; die beweging zal medegedeeld worden door waarnemers, die men op de bres moet plaatsen, terwijl de troep achterwaarts eene afwachtende houding aanneemt. Verrichte arbeid: voorzetting van de loopgraaf rondom de hoogte. 22 Februari. Den 21cn Februari, des avonds om 8 uur, hervatten deChineezen het bombardement op de citadel en vooral op den heuvel, waar drie man van de wacht licht gewond worden door eene granaatscherf van 12 cM. Den 22en om kwartier na zes uur schreeuwen de op de wapen plaats en in de gedekte loopgraaf verzamelde Chineezen zeer hevig. Met het vooruitzicht op eene ontploffing doet de kapitein C attelin die het detachement van het vreemdenlegioen commandeert, de schild, wachten van de borstwering bij den Westersaillant naar beneden komen. Werkelijk springt eenige oogenblikken later de mijn aan den rechter vleugel van de bres, zooals den vorigen dag door den korporaal der genie was voorspeld. Ingevolge het bevel stelt de halve sectie, die bestemd was om de bres te bekroonen, zich daarachter in eene afwachtende houding op. Maar plotseling doet zich het geschreeuw der Chineezen op korten afstand hooreu en een Chineesch vaandel verschijnt in de bres. De kapitein Moulinay, door zijn moed vervoerd, leidt de halve sectie terstond voorwaarts en bezet de bresde werkers volgen onmiddellijk. Yoor die beweging gaan de Chineezen, die uit de loopgraaf waren gekomen, spoedig naar binnen. Maar nauwelijks is kapitein Moulinay eenige minuten op de bres of men hoort eene onverwachte ontploffing.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 550