541 gedreven door het geschutvuur van de Mitrailleusedie hare gevechts stelling op het midden der Heldere rivier had ingenomen. Over dag werkt men ijverig aan de verbetering der verschansingen bij de bressen. 23 Februari. Gedurende den nacht van den 22en op den 23en houden de werkers zich bezig met het maken van een gedekten weg tusschen het Zuiderbastion en den Zuidwester-saillant; de uitvoering van dezen arbeid is dringend noodig, ten gevolge van het vuur, dat van de domineerende hoogten op de toegangen naar dien saillant, die noodzakelijkerwijs druk bezocht worden, wordt gegeven. Het werk wordt vertraagd door een zeer levendig vuur, dat de Chineezen den geheelen nacht op de citadel richten. Den 23en verbetert men de verschansingen in de bressen, maar men heeft nog geen tijd om overal hindernissen aan te brengen. Men gaat voort met den arbeid aan den gedekten weg van het Zuiderbastion naar den Zuidwester-saillant. 24 Februari. In den avond van den 23en bemerkt men eene groote beweging onder de Chineesche troepen in de loopgraven nabij den Zuidwester saillant. Ten negen uur des avonds opent de Chineesche artillerie het vuur; ten half elf uur komt daarbij een hevig geweervuur uit de Chineesche stellingen rondom den Noordwester-saillant; zijsteken in die richting een groot vuur aan en hervatten telkens het geweer vuur, om naar die zijde de aandacht te trekken. Om 4 uur 45 des morgens slaagt eene vrij sterke afdeeling Chineezen, begunstigd door het geraas en door de duisternis, er in om, zonder ge zien of gehoord te worden, zich te verzamelen aan den voet der verschansingen in de bressen, waar de hindernissen nog niet gereed zijn. Terwijl zij zich te gelijker tijd over eene lengte der borstwering van 30 M. vertoonen, gelukt het hun die linie op 4 punten door te breken. Zoodra alarm gemaakt was, werpt zich de sergeant majoor Hurbaud, commandant van het piket (3 escouades), zeer dapper met eene escouade op de Chineezen, die reeds in de citadel zijn door gedrongen, maar hij wordt gewond en de escouade deinst terug. Te

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 552