542 gelijker tijd tracht de sergeant Thèvenet de twee andere escouades te verzamelen, om ze naar de bres te voeren, maar ook hij wordt gewond en de drie escouades blijven achter hunne schuilplaats, van waar zij met de Chineezen stilstaande een vuurgevecht beginnen. Op dit oogenblik komt kapitein Cattelin op het terrein van den strijd, met de sectie algemeene reserve der 2e compagniehij doet den aanval blazen en trekt onmiddellijk met geveld geweer op de bressen aan. De Chineezen nemen overhaast de vlucht; 4 van hen blijven in de citadel liggen met 2 groote vaandels, 3 anderen worden op de bres gedood, nog anderen in de gracht afgemaakt. Na afloop van het ge vecht worden de gewone posten weder ingenomen. Gedurende dien dag houden de werkers zich bezig met den ge- dekten gemeenschapsweg gereed te maken van het Zuiderbastion naar den Zuidwester-saillant; de koelies maken eene bamboe palis sadeering achter de verschansingen der bressen, om die verschansingen onbeklimbaar te maken. Yolgens de gedane verkenningen door den korporaal der genie werkt de vijand aan 5 mijngangen 2, die de groote bres van den Zuidwester-saillant omvatten, een voor de Zuiderface, tusschen het Zuiderbastion en den Zuidwester-saillant; een 4e, naast dien, welke het laatst gesprongen is, op de Westerface; eindelijk een 5° bij het Westerbastion. In den loop van de 24en maken de tirailleurs van Tonkin eene lange verschanste linie van aarde en palissaden op den linkerkant van het ravijn, dat hen van de citadel scheidt. Die linie verlengt de Zuiderface van de citadel. Yoor het geval dat de tirailleurs ge noodzaakt zouden zijn hun kantonnement te verlaten, zou die linie, door eene wacht verdedigd, het bezit der rivier aan de Zuidzijde verzekeren, evenals de Mitrailleuse dit aan de Noordzijde doet Met het oog op eene aanstaande ontploffing aan het Westerbastion wordt de poort van dat bastion, die tot wijkplaats aan eene halve sectie van de wacht en eene halve sectie van de algemeene reserve der 2e compagnie diende (sedert het begin van bombardement dooi de Chineesche artillerie), ontruimd. 25 Februari. Om 4 uur 45 in den morgen meldt de schildwacht van den saillant

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 553