543 het verzamelen van Cbineezen in den grooten gedekten weg. Eenige oogenblikken later springt de mijn, die door de Chineezen links van den Zuidwester-saillant in gereedheid was gebracht. Zij verlengt de reeds bestaande bres ongeveer 10 M. Overeenkomstig het gegeven be vel stelt het piket zich achter die bres op en de werkers wachten meer achterwaarts. De sectie algemeene* reserve van de 1° com pagnie plaatst zich rechts van het piket. Op het oogenblik, dat dit plaats heeft, vallen de Chineezen de bres aan, rechts van de Wester- face; reeds hebben zij de kruin daarvan bereikt en vuren zij in het inwendige der citadeldie aanval wordt met kracht afgeslagen dooi de sectie algemeene reserve van de 2e compagnie de Chineezen worden in de gracht teruggeworpen, waar zij door de verdedigers van het Westerbastion worden doodgeschoten. Men wacht nog een half uur en toen men zeker weet dat de Chineezen de loopgraven hebben verlaten, wordt door den postcommandant bevel gegeven, aan den arbeid tot het versterken van de bres te beginnen. Nog dienzelfden dag is dat werk afgeloopen en weder eene ver sperring gemaakt; maar er bestaat geen flankdekking meer en de tegenpartij kan zich, zonder gezien te worden, aan den voet der bressen verzamelen. De bouw van de inwendige verschansing wordt in den namiddag hervat. Evenals den vorigen dag wordt er bevel gegeven, geene schildwachten op de punten te doen blijven, waar eene mijnontplof- fing kan plaats vindendie schildwachten moeten aan den voet dei- borstwering geplaatst worden, zich van tijd tot tijd naar boven op het banket begeven en vuren. 26 Februari. De nacht van den 25en op den 26cu gaat vrij rustig voorbijonze arbeiders gaan voort met het maken der inwendige verschansing. Om 2 uur 's morgens hoort men in de Chineesche loopgraven een flauw geluid van bellen; lichtjes, die zich in de loopgraven bewegen, schijnen het onder de wapenen komen aan te duiden eenige oogen blikken later begint een vrij hevig geweervuur tegen de Zuiderface, maar het duurt niet lang. Yan af acht uur des morgens onderhoudt de vijand uit zijne stellingen een langzaam vuur uit geweren en walbusseu.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 554