545 De andere halve sectie van de algemeene reserve der 2° compagnie komt van de Zuiderpoort onder den luitenant Naert. Een escouade van die halve sectie gaat het piket bij de afronding van den saillant versterken, waar het gevecht bijzonder hevig is; de andere escouade wordt gebruikt om de bres te bewaken, die pas op de Zuiderface is gemaakt; de Chineezen hebben waarschijnlijk daar slechts eene mijn doen springen, om ons er heen te lokken, want zij trachten geen aanval op de nieuwe bres te doen, al hunne pogingen richten zich op de vroegere bressen. Gedurende bijna 30 minuten blijft het gevecht op de bressen a bout portant voortduren, daar de strijders slechts gescheiden zijn door de palissaden van bamboe, waarmede de bressen bekroond zijn. De Chineezen trachten driemaal er een vaandel te planten, dat echter telkens onmiddellijk door de manschappen van het vreemdenlegioen wordt genomen. Zij veriaten eindelijk de kruin der bressen, om zich in den dooden hoek der mijntrechters bedekt op te stellen. Van daar werpen zij vuurpijlen en zakken met kruid naar de verdedigers. Eenige oogenblikken later hernieuwen zij den aanval. Weder naar den voet der bressen door ons vuur teruggeworpen, verliezen zij den moed niet en houden gedurende anderhalf uur niet op, met het doen van nieuwe aanvallen. Terwijl die woedende aanvallen tegen onzen Zuidwester-saillant gericht worden, wordt er een schijnaanval tegen de Noorderface en een andere tegen de Tonkinsche tirailleurs gedaan; die beide pogingen worden afgewezen door de afdeelingen tot de verdediging dier punten bestemd en door het vuur der artillerie van de hoogte. De strijd eindigt des morgens om 3 uurde Chineezen verlaten den voet der bressen, waar zij een veertigtal dooden met hunne wapens laten liggen. Nu werpen de werkers eene vluchtige verschansing met bamboe- palissadeering op de nieuwe bres op. Het piket van den saillant, met eene halve sectie versterkt, vervult den wachtdienst in dat gedeelte van de omwalling en de andere troepen gaan naar hunne ligplaatsen terug. De dag wordt door de werkers gebruikt, om de verschansingen in de bressen te verbeteren en te herstellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 556