597 Banjoe Biroe op Woensdag avond om 6 uur van 't manegerijderi 't huis komen, zullen zij heel wat natter zijn bovendien zijn zij nu nog verhit ook dan dat zij ten 3| ure middags op stal waren gewasschen. Bovendien zijn alle paarden, welke 's nachts gaan liggen, 's morgens flink nat, doordat zij gewoonlijk in de urine gelegen hebbenheeft de Heer S. dat ook bedacht P Ik stip hier nog aan dat de paarden en muildieren bij de divisie te Batavia nooit naar het bad gaan; in 1879 en 1880 had dit nog wel plaatstoen echter later zware droes uitbrak, werd dit baden afgeschaft, aangezien het als een der mogelijke oorzaken voor die ziekte werd aangemerkt. Het bad tochwaar de paarden werden gebracht, is publiektal van particuliere paarden worden er gebaadwellicht zoo meende men werd daar smetstof opgedaan. g. £)e Heeren luitenants bij de 10e compagnie zouden vreemd hebben opgezien over 't geen ik schreef omtrent de hun nu en dan gegeven zelfstandige opdrachten. De Heer S. zal mij wel willen toegeven, dat men te Batavia zijnde, niet kan oordeelen omtrent bijzonderheden, den dienst op andere plaatsen betreffende in dergelijk geval vraagt men dus een zijner collega's om inlichtingen. Ik kreeg op die vraag het antwoord, dat ik in mijn eerste artikel weergaf. Is het niet juist, dan heeft, tot mijn leedwezen, mijn zegsman gedwaald. h. Op den bivakring zou door mij als eene haute nouveauté ge wezen zjjn in N°. 7, 1886 van dit tijdschrift. Daarin heeft de Heer S grootendeels gelijk; ik voor mij maakte er te 's Hage in 1885 voor 't eerst kennis mee, sprak er in 1886 met verscheidene officieren van de divisie over en ontwaarde dat het ook daar eene haute nouveauté wasvandaar ook dat ik er in dit tijdschrift op wees. Nauwelijks verscheen bedoelde aflevering, of de commandant van het 3e veldeskadron alhier beproefde den ring; ook daar dus nog steeds eene haute nouveauté! In een postscriptum van zijn open brief bewijst de Heer S. mij echter overtuigend, dat mijn haute nouveauté een oudbakken en zelfs verworpen iets is;.... voorzeker, het maakt effect als de laatst toegebrachte slag een ge nadeslag is Hoe jammer, zeg ik op mijn beurt, dat een dergelijke proef, waar van bij welslagen ook de Heer S. voordeel had verwacht, geheel

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 608