STUDIËN OYER HET BRITSCH-INRISCHE LEGER. III. Het leger in Madras, a. Organisatie. 1. Samenstelling en Indeeling. (1) A. Het staande leger. a. He tactische en technische troepen. Samenstelling. Voor den vreemdeling, die slechts over schoolkaarten heeft te be schikken, is het niet overbodig, hier mede te deelen, dat het presi dentschap Madras de ondervolgende afdeelingen of districten omvat: Anantapur, Noord-Arcot. Zuid-Arcot, Bellary, Zuid-Canara, Ching- leput, Coimbatore, Cuddapah, Ganjam, Godavari, Kistna, Kurnool, Madura, Malabar, Madras, Nellore, Nilgiri, Salem, Tinnevelly, Trichi- nopoly, Tanjore en Vizigapatam; de onderhoorigheden nietmedegerekend He in dit gouvernement gestationneerde troepenmacht bestaat, even als die in Bengalen en Bombay, uit Britsche en Britsch-lndische troepen. Tot de Britsch-lndische troepen kunnen gerekend worden 1°. de troepen, behoorende tot, het Hyderabad-contingent (zie het eerste ge deelte van dit opstel) en gelegerd in de residentie Hyderabad, welke geographisch tot Madras behoort, doch waarvan de troepen zijn op gegeven bij het leger van Bengalen2°. de troepen van het gouver nement of de residentie Mijsore (hoofdplaats Bangalore) met het dis trict of de daartoe behoorende af'deeling Coorg en 3°. de troepen van de Hay ar-brigade (hoofdkwartier Tre vandrum) in dat gedeelte van de onderhoorigheden gelegen, waar men o. a. kaap Comorin vindt. (1) The Quarterly Army List of Her Majesty's British and Indian Forces on the Madras Establishment, also The Civil Service List. Corrected to Slst March 1885. Ootacamund Adjutant-General's Office, 1st April 1885. Published bij Authority. Madras: Printedat the Lawrence Asylum Press, Mount Road, bi} H. W. Moore. Agents Henry S. King and Co, 65 Cornhill and Pall Mall. Prijs 5 ropijen.—Zie de all. 4 en 5, jaargang' 1886- 1886, Dl. II. 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 60