EOEKEEOORDEELINd. Het Korps Pupillen te Gombong. Gids voor belanghebbenden en belangstellenden bewerkt door C. F. H. Campen. Batavia. Landsdrukkerij. 1886. Het doel van bovengenoemd werkje is, de betrekkelijke onwetendheid weg te nemen, die bij bet groote publiek omtrent de nuttige instel ling van opvoeding te Gombong nog steeds heerscbt. Dit doel is door den schrijver, den zoo ontijdig aan zijn nuttigen werkkring bij die in richting ontrukten luitenant Campen, geheel bereikt; na de lezing van den „Gids" zal men zich eene nauwkeurige voorstelling kunnen vormen van de zorgvuldige en doeltreffende wijze, waarop de jeugdige kweekelingen opgevoed en tot bruikbare soldaten voor het leger gevormd worden. Het boekje, ter Landsdrukkerij gedrukt, is bij de firma Kolff en Co. te Batavia voor den prijs van f 1 verkrijgbaar gesteld. Voor belang stellenden is deze prijs, welke ten voordeele van 'schrijvers nagelaten be trekkingen komt, stellig niet te hoog. Dat zij ook voor de vele min ge goede Europeanen en Indo-Europeanendie in deze zaak de meer recht streeks belanghebbenden zijn, geen bezwaar zal vormen, daarvoor zorgt de Regeering door de kostelooze verspreiding van een duizendtal exem plaren in deze koloniën. Moge deze nagelaten arbeid van den verdienstelijken schrijver bijdragen tot den vooruitgang der inrichting, aan welker bloei hij bij zijn leven steeds zijne beste krachten heeft gewijd. Het Atjeh-vraagstuk door "W. Cool, kapitein der Genie bij de Koninklijke Mili taire Academie. Overdruk uit den Militairen Spectator. Breda Broese en Co. 1886. De pennevrucht, welke bovenstaanden titel draagt, van onzen voor- maligen Indischen krijgskatneraad, den thans weder bij het Nederlandsche

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 614