54 1 sergeant-majoor, 1 sergeant-kwartiermeester1 kapelmeester, 1 onder-kapelmeester, 22 muzikanten, 2 apothekers, 1 tolk, 4 Euro- peesche schrijvers, 21 Inlandsche (Malayalam) schrijvers, 1 betaalmeester, 2 boekhouders, 1 magazijnmeester, 1 drilmeester, 5 handwerkslieden, 2 puckallies, 1 chuckler (P), 6 sweepers (1), 7 toties en 1 masalchi. (2). De Infanterie nu van de Nayar-brigade bestaat uit 2 bataljons en 10 detachementen. De beide bataljons houden garnizoen te Tre- vandrum, de detachementen zijn verspreid over de volgende plaatsen Aleppy, Totupuzha, Tirumala, Suchindram, Kottar, Nagercoil, Kaap Comorin, Puttapanti, Aravamozhi, Quilon en Shencottah. De formatie en sterkte der detachementen worden in de Army List niet opgegeven. De formatie van een bataljon is1 subadar major, 7 subadars, 1 jemadar-adjudant, 7 jemadars, 1 havildar major, 1 havildar-instruc- teur, 39 havildars, 1 naick-instructeur, 39 naicks, 1 tamboer-majoor, tevens pijper-majoor, 11 tamboers, 11 pijpers en 590 soldaten. To taalsterkte per bataljon 710 officieren en minderen. Het aantal com pagnieën wordt in de Army List niet opgegeven; waarschijnlijk be draagt dit 7. Evenmin wordt iets van de uniform gezegd. Totaalsterkte der 2 bataljons 1420 officieren en minderen. De gezamenlijke sterkte der 10 detachementen stel ik op 7 compagnieën of 1 bataljon, de geheele Infanterie dus op 3 bataljons. De Britsch-Indische Infanterie voor het gouvernement van Madras of wat gerekend wordt daartoe te behooren, telt dus a. 32 bataljons Madras Infanterie 26912 offic. en minderen. b. 3 Mysore 1842 c. 3 Nay ar 2130 (1) Wat is eigenlijk een sweeper? Het woord staat hier in 't Engelsch en daarom vergiste ik mij door het als veger te vertalen, omdat to sweep vegen is. De veger in den zin van straatveger, kampementsveger, is de scavenger, de totie in Britsch- Indië. De sweeper wordt in Britsch-Indië militar genoemd. Waarom dit woord niet gebezigd is, terwijl men overal elders in de Army List de Indische benamingen weer geeft, begrijp ik niet. Wat moet nu de mihtar of sweeper doen? Zorgen voor de verwijdering van faecaalstoffen, het schoonhouden der privaten en het steeds aanwezig zijn daarin van een onmisbaar iets, dat in Europa papier, in Ned.-Indië water, maar in Britsch-Indië zand is. Den vriend, die mij dit mededeelde, mijn dank! (2) Wat een masalchie is, weet ik niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 65