56 De Cavalerie van Madras bestaat uit 4 regimenten of 12 eskadrons lichte Cavalerie. De formatie van het regiment wijkt af van die der Hengaalsche en Bombay Cavalerie; zij telt: 1 commandant, 3 eskadronscommandan ten, 4 eskadronsofficieren, 1 officier van den Geneeskundigen dienst en 2 hospitaalsoldaten, Europeanen; 6 subadars, 6jemadars, 1 havil- dar-majoor, 30 havildars, 24 naicks, 1 trompetter-majoor, 6 trompet ters, 1 opperwachtmeester-hoefsmid (farrier-major), 6 wachtmeesters hoefsmid (t'arrier havildars), 3 hoefsmeden (shoeing smiths), 3 leerling- paardenartsen (veterinary pupils) (1), 300 ruiters, 40 recruten en pu pillen, 1 tweede tindal, 6 lascars, 1 choudry 2 peons 6 puc- kallies, 2 toties, benevens 85% van de organieke formatie (effective strenght of the establishment) aan paarden. Een der subadars is in den regel subadar-major en een der jemadars belast met de functiën van Inlandsch adjudant (2). Omtrent de Europeesche officieren gel den dezelfde opmerkingen, die in het eerste gedeelte van dit opstel zijn gemaakt. Voorts zijn aan elk regiment Inlandsche Cavalerie in Madras nog toegevoegd 9 (Inlandsche) werklieden 1 opziener (superin tendent), 1 baas-smid, 1 maistry chuckler 1 smid, 1 hamersmid, 1 blaasbalgtrekker en 3 chucklers (3). De Inlandsche werklieden, recruten, pupillen en bedienden niet mederekenende, bedraagt de organieke sterkte van een regiment Britsch-Iudische Cavalerie in Madras aan Europeanen en Inlanders, officiereu, onderofficieren en manschappen 398 man. Het behoeft geen betoog, dat zulk een regiment, naar aanleiding van het aangeteeken- de omtrent de sterkte der paarden, zwak moet worden genoemd. Er is dan ook sedert een voorstel in behandeling, om deze cavaleriere gimenten sterker te maken. De totaalsterkte der Britsch-Indisehe Cavalerie in het gouvernement van Madras bedraagt dus4 X 398 1592 man. (1) Zie het in de vorige noot duidelijk gemaakte onderscheid tusschen farrier die tevens adjunct-paardenarts is, en shoeing smith. (2) Zie het eerste gedeelte van dit opstel. (3) In het woordenboek van Servaas de Bruin vind ik niet de juiste vertaling van dit woord, evenmin in een paar woordenboeken voor technische termen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 67