101 richting van dien post, in 7 beschreven is. De locomotief kon de wagens voortduwen tot op een afstand van 500 M. van Ketapan-doewa over den geballasten wegvandaar werden de wagens met de hand voortgeduwd tot Ketapan-doewa over het voorloopige op de andere baan aangelegde spoor. In Januari kon, behoudens het verbeteren en afwerken, ten gevolge van het zakken van de baan, dit traject voltooid geheeten worden. Het traject Ketapan-doewa Lamdjamoe kwam gereed in Februari 1885; van de baan was reeds in Januari gebruik gemaakt bij de oprichting van Blang, in Februari van Lamdjamoe. Op den 10en Februari werd het werk aan den bovenbouw van den spoorweg Ketapan-doewa Lambaroe aangevangen. Tusschen Ketapan-doewa en Lamara was de bestaande weg, voor zooveel noodig, opgehoogdtusschen Lampeneroet en Lamreng en tusschen Lamreng en Lamsajoeng werd de aarden baan naast en tegen den bestaanden weg opgeworpenook deze arbeid werd door Chineesche koelies verricht. Zoo spoedig mogelijk werd aan den bovenbouw van dit traject voortgewerkt, zoodat daarvan op den 2Ion gebruik kon worden ge maakt voor den opvoer der materialen voor Lampeneroet, welke echter nog over een afstand van 800 M. door dwangarbeiders naar het emplacement der op te richten versterking moesten worden gedragen. De hulp, die de Genietroepen bij de oprichting van dezen post en van Lamreng moesten verleenen, was oorzaak, dat het werk aan de trambaan niet vóór den 27™ Februari kon worden voortgezet. Zooals hier boven vermeld werd. was de bovenbouw zoo spoedig mogelijk geschikt gemaakt voor het transport der materialenhij kon echter alleen door langzaam loopende treinen worden bereden; het eerste werk was dus nu de voorloopig aangelegde bouwvakken te voltooien. Die arbeid was van veel grooter omvang, dan men verwacht hadde versch opgeworpen dam tegen den bestaanden weg met eene aanzienlijke ophooging tusschen Lamara en Lampeneroet, de weeke grondsoort, die daarvoor moest gebezigd worden, als het ge makkelijkste en spoedigste te verkrijgen, hadden aanmerkelijke ver zakkingen ten gevolge, die voortdurend met nieuwen ballast moesten worden opgewerkt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 110