102 Op dea Sen April was de lijn tot Lamreng geheel gereed, behou dens de werkzaamheden, die nu en dan noodig waren om plaats gehad hebbende verzakkingen te herstellen. De aanleg van de aarden baan tusschen Lamreng en Lambaroe had zooveel moeilijkheden ondervonden, dat ze niet vóór het sluiten der linie gereed kon zijn; aan weerszijden van het tracé vond men natte sawahs, de ophooging was zeer aauzienlijk en het weder was zoo ongunstig en de stand van het grondwater zoo hoog, dat men ondanks het groot aantal Chineezen, daar dagelijks te werk gesteld, slechts zeer langzaam vorderde en tusschen Lamsajoeng en Lambaroe in Januari het werk had moeten staken. In Maart en April waren de toestanden voor den arbeid gunstiger, zoodat op ultimo April de aarden baan tot Lambaroe zoo goed als voltooid was; de bruggen waren eerst bruikbaar in Mei. In Juni bleek de noodzakelijkheid de twee bruggen tusschen Lamreng en Lambaroe met 5 M. te verlengen, hetgeen in Juli eerst geheel gei eed kwam, omdat de noodige schroefpalen niet aanwezig waren. Op 20 Juli was de geheele lijn tusschen Ketapan-doewa en Lam baroe in gebruik en de rijweg kwam in de volgende maand gereed. Intusschen waren ook de andere deelen van het tramwegennet voorbereid of aangevangen. Zoo was reeds in December 84 en Januari 85 het tracé voor de ceintuurbaan tusschen Lambaroe en Lamjong vastgesteld en op het terrein aangegeven en de waterpassing verricht voor de baan tusschen Kota Radja en Lamjong, welke grootendeels den bestaanden weg volgt. De projecten en voorstellen voor die onderdeelen werden aan de goedkeuring der Regeering onderworpen en in Maart met den aanleg van de aarden baan tusschen Lambaroe en Roempit begonnen, welke in Mei zoo goed als gereed kwam; aan het gedeelte Lambaroe—Lam- permej kon worden aangevangen met den bovenbouw. Van het laatstgenoemde vak kon in Juni weder gebruik worden gemaakt voor de oprichting van Lampermej en den verderen bouw van die versterking, op de wijze als reeds vroeger werd vermeld; in Juli konden werktreinen loopen. In Augustus was de aarden baan tusschen Lampermej en Lamjong zoo goed als voltooid; den 23cn werd de brug over de Atjeh-rivier

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 111