108 bij Lampermej feestelijk geopend in tegenwoordigheid van Z. E. den Commandant van het Leger, die zich alhier op inspectie bevond. In September kwamen alle bruggen gereed; de bovenbouw, met kortstondige staking, wegens het niet aanwezig zijn van een voldoend aantal rails tot Roempit in November; in Januari 1886 kwam het geheele traject tot Lamjong in exploitatie. In diezelfde maand was ook de andere baan tusschen Kota Radja en Lamjong voltooid gewordeu, alsmede de zijtakken naar Pakan Kroëng Tjoet en het Militair Hospitaal. De bruggen in dit traject, waaronder die bij Panteh-Perak ter lengte van 120 en die bij Lamjong ter lengte van 60 M., hielden het werk nog op tot in Juli 1886. Op den 18en Juli werd ook dit traject voor het verkeer geopend, waarmede de tramwegen geheel voltooid waren. 19. Gewone ivegen. Behalve de drie straalwegen naar de posten Tjot-Iri, Roempit en Boekit-Karang werden nog de volgende gewone wegen aangelegd en verbeterd 1Een weg ter verbinding van Lamtih met den ouden weg tusschen Oleh-ieh en Pakan-Badak. 2. Een weg tusschen de nieuwe versterking Blang eu de kampong Djembatan-doewa, aansluitende aan de trambaan tusschen Kota Radja en Ketapan-doewa. 3. Een weg. die de versterking Lampeneroet verbindt met den reeds bestaanden rijweg tusschen Kota Radja en Ketapan-doewa. 4. Een weg, die de versterking Lamreng verbindt met den straal- weg naar Lambaroe. 5. Een weg tusschen Lambaroe en Siroen. 6. Een weg tusscheu Pakan Kroëng Tjoet en Kota-Pohama. 7. Een rijpad tusschen Lamtih en Lamdjamoe. 8. Verbetering van den weg tusschen Kota-Alam en Oleh-Karang. Van deze wegen werd het eerst in behandeling genomen de straal- weg tusschen den ouden weg naar Pakan-Badak en de versterking Lamtih in December 1884. Er was een weg aanwezig, die verbreed, verhoogd en verhard inoest worden, daar de versterking Lamtih niet aan het spoorwegnet

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 112