105 Het werk was nog niet geheel gereed, toen in de laatste dagen van Januari en de eerste dagen van Februari de Atjeh-rivier buiten hare oevers trad en zoowel het terrein buiten de ceintuurbaan als daar binnen overstroomde, waarbij op verschillende punten belangrijke schaden aan de wegen werden toegebracht. Die schaden werden overal zeer spoedig hersteld en de weg was in Februari geheel gereed. De straalweg naar Lampeneroet werd in de volgende maand voltooid. De verbetering van een weg tusschen Kota-Alam en Oleh-Karang, bestaande in een vrij belangrijke ophoogiog, om haar bandjirvrij te maken, kwam in October gereed; bij de overstrooming in Januari en Februari werd een gedeelte weg, aansluitende aan de brug bij Kota- Alam, weggeslagen, waardoor het terrein tusschen genoemden weg en den weg van Lamjong onderliep en eenige schade werd toegebracht aan het aardewerk van den straalweg (stoomtram) naar Lamjong. Naar aanleiding van de bij die gelegenheid opgedane ondervinding werd deze brug afgebroken en de doorlaatopening door een dijk gesloten. De talrijke bruggen en duikers hebben hier geen bespreking gevonden; de voornaamsten zullen in het technisch overzicht eene plaats vinden. 20. De telephoon. Een belangrijk onderdeel van het werk is ook het telephoonnet. De machtiging tot den aanleg daarvan werd verkregen bij Gouv. besluit dd. 31 Januari 1885 N°. 2/c en de uitvoering van het werk nam een aanvang in Maart 1885 met den aanleg van de lijnen naar Boekit-Karang, Roempit en Tjot-Iri en de uitbreiding van het bureau van den Gewestelijken staf met een lokaal, dat voor centraalbureau zou worden ingericht. In Juni 1885 was gemeenschap verkregen met de posten Oleh- Karang, Tjot-Iri, Roempit, Boekit-Karang, Lamtih, Lamdjamoe, Blang en Ketapan-doewa en de kampementen te Oleh-leh en Kota-Alam. In Augustus 1885 was het geheele net voltooid. Later werd bij verschillende besluiten machtiging gegeven tot den aanleg van eenige korte lijnen voor de gemeenschap te Kota Radja en te Oleh-leh. Het werk werd uitgevoerd door de Genietroepen, onder toezicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 114