126 Waarom?.... Hoe meer de inlichtingen zijn, die men betreffende den vijand aan de posten kan meedeelen, des te gemakkelijker zal hun het waarnemen vallen. Bij de aflossing zal daarom iedere post aan de opvolgers overgeveneerstens, wat hem omtrent den vijand werd medegedeeld en voorts wat hij zelf waarnam. 2°. „De van den vijand naar de wacht voerende wegen en voet baden, de namen van kampongs, bosschen en andere terreinvoorwerpen „binnen hun gezichtskring gelegen" (punt 3 170). Waarom?... De kennis hiervan vergemakkelijkt het melden, als bij een der genoemde terreindeelen iets bijzonders mocht voorvallen. 3°. „Welke wegen, voetpaden of terreinpunten door hen meer „bijzonder moeten worden gadegeslagen" (punt 4 170). Zij moeten dit doen zonder de waakzaamheid over het geheel uit het oog te verliezen. 20. b. Met betrekking op de plaats van den post zelve wordt me degedeeld: 1°. „Het nummer van den post" (punt 1 170). Waarom?... Op post komende, komen de soldaten gedurende den ganschen wachttijd op dezelfde plaatsdie plaats heet post en heeft een nummer. Nadert de korporaal van aflossing nu één der posten en noemt hij het nummer daarvan, dan moeten de manschappen, wie het betreft, weten, dat ze voor moeten komen, terwijl de anderen halt houden en zich dekken. Ieder moet dus het nummer van zijn post weten. Moet eenige melding naar de veldwacht geschieden, dan begint de melding met het nummer van den post. 2°. „Het teeken, waardoor de manschappen der eigen wacht elk ander kunnen herkennen." (punt 6 170). Waarom?... Het zal zich voordoen, dat patrouilles van de eigen wacht zich voor de postenketen vertoonen. Zij geven dan het her- kenningsteeken, om zonder verwijl te kunnen voortgaan. 3°. „Het teeken om eene patrouille of den veldwachtcommandant „te ontbieden" (punt 6 170). Waarom?... Is er iets bijzonders voor of in de postenketen wat de aanwezigheid van den wachtcommandant of eene patrouille noodig maakt, dan waarschuwt de post door „het teeken" (waarschuwingsteeken) te geven; er behoeft dan niet naar de wacht te worden geloopen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 135