4 - inzichten ZHEG. zich volkomen zou hebben te schikken, evenals of het gold de verhouding tusschen den chef van een expeditionnair genie korps en een expeditiecommandant. Met betrekking tot de constructie en het emplacement der accessoires buiten de versterkingen en de regeling der aanvoeren van Java werden eenige algemeene aanwijzingen ontvangen van den chef van het wapen der Genie, die in hoofdzaak werden opgevolgd. Inmiddels deelde de Gewestelijke Militaire Commandant bij zijne terugkomst den Eerstaanwezend Genieofficier mede, dat de bouw der hierboven vermelde versterkingen niet op zich zelve stond, maar een onderdeel uitmaakte van eene geheele nieuwe linie van verster kingen, welke onze vestiging in Groot-Atjeh zou insluiten na opheffing van onze posten beoosten Lamjong, bezuiden Lambaroe en bewesten Pakan-Badak, welke laatste post nog door een eenigs- zins noordelijker gelegen post zou worden vervangen. De linie zou beginnen aan het strand bij eene op te richten versterking Kota Pohama, ten Noorden van Pakan Kroëng Tjoet en eindigen aan het strand bij eene op te richten versterking Sabang (later Lamtih) ten Westen van Oleh-leh. De bestaande versterkingen Pa- kan Kroëng Tjoet, Lamjong, Lampermej, Lambaroe en Ketapan-doewa zouden voor zooveel noodig vernieuwd en verplaatst deel uit maken van de nieuwe linie. Het emplacement der nieuwe posten kon slechts globaal op de kaart worden aangegeven. Eindelijk werden, naar aanleiding van het Gouv. Besl. dd. 19 Aug. 1884 N°. 3C. geheim, in September meer in bijzonderheden de beschik kingen ontvangen van den Civielen en Militairen Gouverneur. In hoofdzaak kwamen deze op het volgende neer: 1°. de nieuwe linie zal bezet en de posten daarbuiten zullen opgeheven moeten zijn op den len Maart 1885. 2°. na 1 Maart 1885 zullen worden opgericht, verplaatst of verbouwd de posten Lampermej, Ketapan-doewa, Lamjong, Lambaroe, Pakan Kroëng Tjoet en twee blokhuizen. 3°. van nieuwe materialen zullen worden samengesteld de drie posten ten Oosten van Oleh-Karang en Lamdjamoe en de palissa deeringen en bastions van alle posten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 13