134 48. De gedragregels der dubbelposten bij dag zijn hiermede alle met de recruten behandeld en zoo noodig aanschouwelijk gemaakt. De recruten worden nu weer op post geplaatst. Toepassing. Achter ieder der dubbelposten wordt voorloopig een man kader geplaatst om zoo noodig aan de verplichtingen te herinneren en op fouten te wijzen. Aan schijn vijand, wien bij deze eerste oefeningen de standplaats der posten moet bekend zijn, is opgedragen, behalve het voorstellen der gevallen in de gedragregels behandeld, door het lossen van schoten kennis te geven als door de posten fouten worden begaan hetzij door zich te weinig te dekken, door niet of te laat te melden, door te hard aan te roepen als personen zich voor de keten vertoo- nen, enz. Schijn vijand meldt die overtredingen door één schot als hot post N°. 1, door twee schoten als het post N°. 2 betreft, enz. De leider weet hieruit, waar de fouten worden gemaakt en over tuigt zich er van. Verplichtingen van den soldaat aan de veldwacht 176, punten 3, 5, 6 7, 8 en 10) en als schildwacht voor 't geweer 177). Het aflossen der dubbelposten 179). Tusschenposten 172). Gedetacheerde posten 178). Visileer- patrouilles 181). Observatieposten (punt 6 169). Herhaling van liet behandelde. 49. Nu aan de recruten met eenig resultaat de postendienst kan worden toevertrouwd en het geoefende gedeelte beschikbaar komt, kan een complete veldwacht worden gevormd en moeten eenige oefeningen volgen in dezen geest. oO. De veldwacht marcheert naar een terrein ter aflossing eener andere veldwacht. Wij stellen dit voorop, omdat we ons voorloopig buiten den marschveiligheidsdienst wenschen te houden. De leider heeft te voren het terrein gekozen, dat gunstig moet zijn tot opstelling eener veldwacht en den schildwacht voor 't geweer de af te lossen veldwacht, gemarkeerd door vlaggen, heeft uitgesteld

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 143