OPLEIDING EENER COMPAGNIE IN DEN YELDDIENST. Methode van onderricht ten gebruïke bij het Voorschrift op den Velddienst voor het Ned.-Ind. leger. {vervolg en slot van bladz. 138.) Gedragregels der dubbelposten bij nacht. 180, punten 5, 9, 10, 13; 177; 181, al. 4) 66. Alvorens onze wijze van behandeling aan te geven, die ofschoon niet de lettero. i. toch de geest van het voorschrift is, is de volgende toelichting noodig: 67. Het voorschrift zegt 180, punt 5)„De manschappen van „een dubbelpost moeten, indien zij hunne nevenposten moeilijk of niet „kunnen zien, zich om beurten van den post verwijderen, ten einde de „verbinding met de nevenposten te onderhouden en het tusschengelegen „terrein gade te slaan. „Een van beide manschappen moet echter inmiddels op den post „blijven." Wat bedoelt hier het voorschrift? bij nacht, en in bedekt terrein ook bij dag, een aanhoudenden patrouillegang tusschen de posten, zoodat slechts één man op post blijft Zoo ja, dan doen wij de vraag „Wat bracht er toe de posten, die bij den garnizoensdienst met één „man bezet zijn, bij den velddienst te versterken en er dubbelposten „van te maken?". Onze meening is, dat men dit in hoofdzaak deed, omdat de soldaat hier voor den vijand staat. Zoo hulpeloos één man zich kan ge voelen, zoo krachtig gevoelt hij zich met een kameraad. Die steun zou hem juist gedurende den nacht worden ontnomen. Bovendien des nachts wordt gemeld door te vuren of door een der manschappen van den post naar de wacht te zenden wie zal nu melden als een der manschappen naar den nevenpostis?

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 209