Is het doel bereikt, wat tegenover een Inlandschen vijand meestal zal geschieden, dan wordt snel teruggetrokken. 132. Na bovenbedoelde bespreking wordt tot uitvoering overgegaan. De leider zal zelf het commando nemen van eene verkenningspa trouille (reeruten), ter sterkte van ééne sectie. Schijnvijand (geoefenden) bezet op ongeveer een paal afstands eene stelling, door vlaggen gemarkeerd. De stelling moet zoodanig gekozen zijn, dat verkenning mogelijk is zonder tot openlijke verkenning te moeten overgaan, wat alleen aan sterkere afdeelingen, verkenningsdetachementen, kan worden op gedragen 213, al. 1). Vijandelijke sluippatrouilles in het terrein vóór de stelling. De oefening heeft ten doel „verkenning der stelling" en geschiedt ingevolge het voorschrift. Gedurende den marsch wordt inzonderheid met de reeruten behan deld en zoo mogelijk aanschouwelijk gemaakt het voorkomende in 198, al. 1, 3 en 4 (niet het woord); 199, al. 3; 200, 201, 206, 207 en 209. 133. Voormelde oefening was voorbereiding van de kleinere ver kenningen, waarbij de soldaten een meer werkzaam aandeel in de han deling krijgen en die nu volgen. De opdrachten zijn in den beginne zeer eenvoudig, b v. het ver kennen van Eenen iveg, of daarop veel verkeer isde toestand, de breedte, de kanten; afscheiding van het omliggend terrein door paggers of slotenof de weg rechtuitloopt of zich kronkeltde namen der kampongs, waardoor hij looptde rivieren, die hij snijdt, enz. Eene rivierde waadbare plaatsen, de diepte aldaar; de oevers, al dan niet begroeid, zacht glooiend of steil; de bodem, zacht of hard; de namen der kampongs, waardoor zij stroomtstroomsnelheid; aanwezigheid van bruggen of middelen van overgang, enz. Eene hoogtede ligging, toestand van den voet, de zijden, de kruin; wegen, waarlangs haar te bestijgen; al dan niet gedomi neerd door hoogere punten in den omtrektoestand van het om liggend terrein, enz. Een défilélengte, breedte; toestand der omgeving; dominee- 220

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 229