18 Civielen en Militairen Gouverneur was aangegeven, met eenige hoofd punten nader vastgesteld. Van traceeren was geen sprake, daar liet terrein te veel begroeid en geaccidenteerd was. Het terrein was kamponggrond, bestaande uit klei en zand en hoogstwaarschijnlijk bandjirvrijer waren weinig graven in den omtrek, in den grond vond men muurwerk, de fundamenten van de vroegere missigit Lambaroe. Na het openkappen was het gemakkelijk te bereiken van den grooten weg van Oleh-leh naar Pakan-Badak, van welken het 80 M. verwijderd was. De versterking Lamdjamoe zou tevens het eindpunt zijn van de trambaan aan die zijdede aarden baan was 50 M. van het emplacement verwijderd. Het vervoer der materialen kon dus gemakkelijk plaats hebben. De versterking was eene van de grootste soort; de geheele palis sadeering kon niet op één dag worden gesteld; twee facen kwamen echter bijna gereed, de overblijvende openingen werden met losse vak ken gesloten. De bezetting kon in Chineesche barakken tijdelijk onder dak worden gebracht. De oprichting had plaats op den 5en Februari. Daar de nieuwe posten in de Oosterlinie alle waren opgericht, de bezetting reeds vrij goed gelogeerd was en voor de posten van de Zuidwesterlinie thans veel werk te verrichten viel, werd het werk in de Oosterlinie slechts langzaam voortgezet en werden de werkkrachten zooveel mogelijk naar de Zuidwesterlinie overgebracht. 13. Intrekking van de bestaande Westerlinie. Tot de bestaande Westerlinie werden gerekend te behooren de posten Pakan-Badak, Boekit-Seboen, Boekit-Lampaja en Kroëng-Raba. Evenals bij de intrekking van de posten in de linie bezuiden Lam baroe, werd ook hier van de terugkeerende karren van den transport aannemer gebruik gemaakt, om alles, wat op den post kon gemist worden en nog bruikbaar was, te verzenden naar Oleh-leh en werd reeds in December aangevangen met een der kazernes te Kroëng-Raba af te bre ken, welke men voornemens was te Lampeneroet en Lamreng te gebruiken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 27