310 Terwijl intusschen het opstellen der banketten werd aangevangen, werd de palissadeering in de lengte voortgezet en, naarmate het banket vorderde, verhoogd. De afstand van 4 M. tusschen de hoofdstijlen is voor de facen van 50 M. lengte wel wat groot; de vakkeu zakken daardoor naar buiten uit; een afstand van 3.5 M. zou meer gewenscht zijn. Bij het opstellen der staande palissadeeringen werd bij de kleine posten met het plaatsen der hoekpalissaden in de saillanten aange vangen en dan met 4 ploegen alle facen gelijktijdig onderhanden genomen. Elke ploeg bestond uit 2 geniesoldaten en 8 Inlaudsche soldaten, welke laatsten om het uur door 8 anderen werden vervan gen. De palissadeering kwam op die wjjze in twee dagen geheel gereed. Bij de grootste posten werd aangevangen in het midden der lange, naar buiten gekeerde facen en op de boven omschreven wijze even eens gewerkt met 4 ploegen naar de bastions en den naar buiten ge- keerden saillant. Op die wijze werkende, kwamen den eersten dag de beide voorfacen gereed, terwijl de twee volgende dagen de twee binnenfacen voltooid werden. De liggende palissadeering is voor de grootste soort posten niet toegepast. Te Siroen en Lamtih had men met niet te voorziene moeilijkheden te kampen en vorderde het werk betrekkelijk slecht. Te Blang, Lamreng en Lampeneroet waren den avond van deu eersten dag de werkzaamheden aan de palissadeeriug gevorderd als volgt: te Blang de voorfacen ter hoogte van 1.70 M., de achter- facen ter hoogte van 1.30 M.; te Lamreng en Lampeneroet de voor facen voor f gedeelte op 2.60 M. hoogte, de achterfacen ter hoogte van 1.30 M. Te Blang werd gewerkt met 4 ploegen, ieder van: 1 geniewerkman, 1 geniesoldaat en 12 dwangarbeiders; te Lamreng en Lampeneroet, met 5 ploegen, elk van: 2 Europeesche en 4 Inlandsche geniesoldaten. Een der ploegen werd speciaal belast met de plaatsing van het poortvak. Op eerstgenoemden post werd groot oponthoud ondervonden door het zware poortvak, op de beide laatste posten werden deze moeiljjk- hedeu, zooals uit de bovenstaande opgave blijkt, voorkomen. Uit het bovenstaande blijkt, dat op al de genoemde posten reeds den eersten dag een volledig gedekte stelling werd verkregen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 319