314 sterking van 6 officieren en 160 man is die van de versterking Keta- pan-Doewa. Ze wijkt van het gewone, oorspronkelijk vastgestelde type af, omdat er plaats moest worden gevonden voor logies van een officier van gezondheid en een artillerieofficier, alsmede voor een ziekenzaal 3° kl., waartoe de facen elk met 8 M. verlengd werden- Volgens dien plattegrond worden in die versterking gevonden: twee kazernes, lang 40 M. en 48 M. en breed 7 M. met een galerij van 2 5 M. breedte langs de chambrée; een blok officierswoningen, lang 28 M, breed 11 M.; een commandantswoning, lang 8 M., breed 11 M.; twee blokken bijgebouwen voor idem, breed 7 M. en respectievelijk lang 28 M. en 10.50 M; een blok magazijnen, waarin ook de cantine en een paar onder officierskamers, lang 21 M., breed 7 M.; een wacht- en arrestgebouw, lang 17.50 M., breed 7 M.; een munitiemagazijn, lang 4 M., breed 4 M.; een ziekenzaal met apotheek en magazijn van geneesmiddelen, lang 13 M., breed 7 M.; een uachtprivaat, lang 4 M., breed 2 M.; een noodkeuken, lang 3 M., breed 2 M.; een vlaggemast; een Norton-put en een gewone welput; vijf schilderhuizen op het banket; vier lantaarns voor de uitwendige verlichting van de versterking binnen de enceinte. Van de kazerneblokkcn is een doorsnede voorgesteld in lig. 4 en van de officiersblokken in lig. 2 van Plaat I. Uit die schetsen blijkt 1°. dat de houten vloeren in deze gebouweu gelegen zijn op 1 M. boven het terrein 2°. dat deze gebouwen met gegalvaniseerd plaatijzer zijn ingedekt 3°. dat zij over de geheele oppervlakte onder het ijzeren dak met planken beschoten zijn 4°. dat de troepen logeeren op slaaptafels 5°. dat per man gerekend is op 0.9 M. lengte ligruimte; 6°. dat per man in de chambrée 3.25 Ms. beschikbaar is en dat voor elk onderofficier een kamer beschikbaar is van 4 op 3.5 M. ruimte;

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 323