317 - te verkrijgen was, artesische putten volgens het Aalborger boorsy- steem. Met uitzondering van Lambaroe, alwaar de artesische put- boring tot driemaal toe met onvoldoend resultaat werd uitgevoerd, is in de drinkwater-behoefte op alle posten in zeer voldoende mate voorzien. Te Pakan Kroëng Tjoet wordt het water uit het artesisch reser voir, middels ijzeren buizen, naar keukens en badkamers geleid, h. Posten voor 85 man. Op Plaat II vindt men in fig. 1 het distributieplan van een post voor 3 officieren en 85 man. Als voorbeeld is genomen Lampe- neroet, waar een officier der artillerie is geplaatst wegens de bewapening van een der bastions met een 12 cM. getrokken Achterlaadkanon. Al de posten van deze soort zijn samengesteld uit te Atjeh aanwezig materiaal van opgeheven posten, aangevuld met aldaar verkrijgbare1 nieuwe materialen. De binnen de versterking aanwezige gebouwen zijn een kazerne langs de beide facen, ter lengte van 80 M. en breedte van 4 M.; een blok officierswoningen, lang 18 M., breed 11 M.; een blok bijgebouwen, lang 18 M., breed 7 M.; een blok magazijnen, enz waarin ook de cantine en eenigo onder officierskamers, lang 28 M., breed 8. 50 M.; een blok wacht-en arrestlokalen, lang 16 M., breed 8.50 M.- een munitiemagazijn, lang en breed 4 M.; een vlaggemast een gemetselde welput; twee verplaatsbare schilderhuizen op het banket; lantaarns tot uitwendige verlichting der binnenruimte. Yan het kazerneblok is een doorsnede voorgesteld in fig 2. Uit die doorsnede blijkt, dat deze gebouwen uit kajoe kasau gebinten zijn samengesteld en dat de binnenruimte deel uitmaakt van het banket. De vloer ligt 1.40 M boven het terrein; de manschappen lig gen op vaste britsen. De gebouwen zijn met gegolfd gegalvaniseerd ijzer gedekt, waarvan de uitstralende warmte over de geheele opper vlakte door een houten plafond wordt getemperd. Per man is bo-

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 326