328 lu het exercitiereglement wordt met geen enkel woord melding ge maakt \an liet deelnemen der recruteu aan de schietoefeningen, maar in het binnenkort te verwachten nieuwe voorschrift voor die oefenin gen kunnen gezonde denkbeelden daaromtrent tegemoet gezien worden. De vierde afdeeling der recrutenschool bevat liet tirailleeren gymnastische oefeningen en voornaamste plichten en gedragregels van den soldaat, den groepscommandant en den sectiecommandant in liet gevecht. Vóór liet jaar 1879 vormde het tirailleeren de tweede afdeeling der eompagniesschoolin 1879 echter kwam er eene afzonderlijke tirailleur- schooi uit, verdeeld in drie afdeelingen de 1 afdeeling zou bij de depot bataljons aan de recruten en de 2e bij de compagnieën worden onderwezen. Feitelijk kon dus reeds toen die lc afdeeling tot de recrutenschool gerekend worden. Vu is het geheele onderricht in het tirailleeren naar de recruten school overgebracht, trouwens in meer beknopten vorm, alleen behel zende wat de man moet kennen, dus het werktuigelijk tirailleeren en het gebruik maken van het terrein. Kegels voor het tirailleur- gei echt zijn opgenomen in het afzonderlijk Voorschrift voor het ge- vecht van de Infanterie". gymnastische oefeningen tot het losmaken van gewrichten en ledematen waren vroeger voorgeschreven in de Inleidingder recru tenschool, doch de bewegingen zelf niet gereglementeerd. Die met het ge weer waren opgenomen in Bijlage A van het Voorschrift betreffende de wapenen en de schietoefeningen deze waren voor velen evenwel te zwaar. Beide soorten zijn nu verzameld in het derde artikel der vierde afdeeling, waarbij de eerste bepaald omschreven en de tweede onder het bereik van minder gespierde menschen gebracht is. Geheel nieuw is het vierde artikel der vierde afdeelingvoornaam ste plichten en gedragregels van den soldaat, enz. Daarin komen zeer behartigenswaardige wenken en voorschriften voor; van elk der acht punten moet de infantene-soldaat goed doordrongen zijn. In de nieuwe recrutenschool is dus samengebracht, wat behoort tot de opleiding van den recruut en vroeger in verschillende deelen van het reglemeut verspreid was. De eenheid is hierdoor in groote mate bevorderd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 337