409 Kota-Alam Oleh-Karang. De bestaande weg is tusschen Kota-Alam en de steenbakkerij boven het destijds hoogst bekende bandjirpeil opgehoogd. Hij is bij de overstroomingen in 188G en 1887 meermalen belangrijk beschadigd door het stroomend water uit de Atjeh-rivier. Oleh-Karang Tjot-lri. Het tracé is op de kaart aangegeven; de lengte bedraagt 2160, de kruinsbreedte 4 M. De weg is bijna geheel in ophooging aangelegdeen klein gedeelte kon zonder ophooging van het terrein onder profiel worden gebracht. Hij loopt nagenoeg horizontaal en telt twee bruggen, één van 4 en één van 8 M. lengte, beide 3 H. breed tusschen de leuningen. De weg is niet verhard, doch alleen begrind. Oleh-Karang Boempit. Tracé als voren, de lengte bedraagt 1630 M., de kruinsbreedte 4 M.; de weg is begrind op eene verharding van 10 cM. klipsteen. Evenals de vorige is hij geheel in ophooging aangelegd geworden, onder verschillende doch zeer kleine hellingen. De twee houten bruggen zijn 8 en 4 M. lang en tusschen de leuningen 3 M. breed. Oleh-Karang Boekit-Karang. De weg heeft eene lengte van 1880 M„ de kruinsbreedte be draagt 4 M., de weg telt een brug van 6 M. lengte en 3 M. breedte. Overigens is op dezen weg toepasselijk, hetgeen omtrent den weg Oleh-Karang Tjot-lri werd medegedeeld. Pakan Kroëng Tjoet Kota-Pohama. De lengte bedraagt 2200 M., de kruinsbreedte 4 M., waarvan 3.50 M. begrind. De weg loopt over het eiland Pohama en is daar mede verbonden met bruggen van 80 en 50 M. lengte en dammen van 575 M. gezamenlijke lengte door de lagune. De jukpalen van de bruggen zijn tegen den zeeworm beschermd door eene bekopering; tegen beschadiging van het bruggedek zijn

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 418