426 kenden vleugel door eene schuinschen marsch met zwenkingen recht streeks naar hare plaats te geleiden? Het aanwijzen van de plaats 210), die de versterkende groep moet innemen, zal altijd vooraf moeten geschiedenis zij eenmaal in de tirailleurlinie gekomen, dan is het te laat en zal het geen doel meer treffen. De woorden „zoo noodig vooraf" moeten dus vervallen, want dat het de bedoeling is om altijd de in te nemen plaats vast te stellen, blijkt ten duidelijkste uit §211 en uit §212. Yoor het inrukken van de versterking of voor het terugbuigen van een omgebogen vleugel bestaan geene voorschriften in het re glement. Die leemten vereischen aanvulling, vooral met het oog op §18 van den G. v. h. O. Tweede artikel. Het doel van eenig gevecht wordt in §214 zeer zeker slechts op pervlakkig aangegeven, maar de hoofdzaak, waarop het voor den man aankomt, nl. liet goed gebruik van het geweer als schiet- en als stootwapenis genoemd.. Die woorden verdienen met vette letters gedrukt te worden, om daarop in het-bijzonder de aandacht te ves tigen. Wat verstaan moet worden onder te veel verliezen door het vijan delijk vuur, zal moeielijk te bepalen zijn. Indien het mogelijk ware, zou men wel a lie verliezen willen voorkomen, en steeds moet men het doel trachten te bereiken met het minst mogelijke verlies. Daarom zal alles aangewend moeten worden om de verliezen te beperken een der daartoe strekkende middelen is het gebruik maken van de verspreide orde. Het in eene volgende alinea gegeven voorschrift omtrent het aanslui ten (niet: zich aansluiten) geldt voor eiken tirailleur, indien er niet anders bepaald wordt, dus ook voor meer dan één, zonder dat het noo dig is, dit in het bijzonder aan te geven. Het aanduiden van den vijand (§216) voldoet niet aan het doel; hij moet door enkele manschappen of door eene afdeeling voorgesteld worden. Die voorgestelde vijand wordt steeds op het terrein opgesteld, maar in den beginne ongedekt en later gedeeltelijk of geheel gedekt. Een vijand, die slechts aangeduid is, kan moeielijk vuren 217).

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 435