451 - plaatst, welke zich in den liukerpoetszak bevindt. De laatste wijze van opbergen is zeer onpractisch, omdat nu het nemen van de revolver zeer veel tijd vordert en de ruiter zijn wapen niet bij de hand heeft, wanneer hij om de een of andere reden is afgestegen. Een revolver is een wapen dat men ten allen tijde gereed moet hebben. Een vijand toch zal zich niet gedurende geruimen tijd werkeloos houden, wanneer hij zich in het bereik van de vuuruitwerkiug van de revolver bevindt. Hij zal alsdan vluchten of zoo spoedig kunnen aanvallen, dat men geen tijd meer heeft de revolver te grijpen. Bij de cavalerie kan men wel is waar de revolver veel vlugger grijpen dan bij de artillerie; toch is in dit opzicht nog niet het maximum bereikt. Bij de cavalerie moet men toch altijd nog de lip van de klep openen en de laatste overeind slaan voor men de revolver kan nemen. ()ni hierin verbetering te brengen, zou men een revolverholster kunnen samenstellen als volgt Een kleine holster van zwaar tuigleder en van zoodanigen vorm dat hij alleen den cylinder, den trekkerbeugel en een gedeelte van de kast omvat, wordt aan den gordelriem bevestigd. De loop van de revolver steekt dus onder den holster uit en de greep van boven, wanneer de revolver is geborgen. Om het uitwippen van dezen laatste te beletten, dient een St. palveer, welke langs de buitenzijde van den holster is aangebracht, en van boven met een klauw aan het boveneinde van den holster uitsteekt. Deze klauw is van boven en van onderen bijgerond. Bij het bergen van de revolver glijdt de cylinder langs den klauw, welke daarachter grijpt, zoodra de revolver geheel is ingebracht. Om de revolver te nemen, slaat men de rechterhand aan de greep en trekt de revolver forsch uit den holster. De cylinder glijdt daarbij langs het ronde gedeelte van den klauw en drukt dezen daardoor buitenwaarts. Wanueer men een dergelijken holster heeft, kan men, ingeval van nood, 2 seconden, na het ontwaren van eenen vijand, dezen reeds getroffen hebben. Hiertoe is het echter noodzakelijk met geladen revolver te marcheeren iets dat altijd als regel in oorlogstijd zou moeten worden aangenomen. Om den ruiter zoomin mogelijk te belasten, zou men bij de artillerie de patroontascli tot revolver kunnen afschaffen. Dit voorwerp dient nergens toe en is erg hinderlijk bij het rijden. Voor het medenemen van revolverpatronen is het zeer voldoende in

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 460