39 De beide gelederen paarden staan achter elkander, terwijl 12 pas daarachter de beide gelederen manschappen gelegerd zijn. De cava leristen van het 1° gelid zijn dus 32 pas van hunne paarden ver wijderd en die van het 2° gelid 22 pas. Moet er worden opgeza deld, dan moeten de cavaleristen van het lu gelid tusschen de paarden van het 2° gelid doorloopen-of er omheen gaan. Het eerste geeft, vooral bij spoed, aanleiding tot schrikken der paarden en dus tot verwarring, hetgeen vooral des nachts zeer bedenkelijk is; het om het 2e gelid paarden heenloopen veroorzaakt tijdverlies. Daarom moeten achter ieder gelid paarden de bij deze behoorende ruiters gelegerd zijn, met hunne wapens en harnachement bij zich. Do keukens, latrines en ambulance worden naar omstandigheden geplaatst, waarbij met windrichting rekening moet worden gehouden. Waarom is wederom de commandant ruim 40 pas van zijne offi cieren verwijderd? De geheele diepte nu van een eskadron, dat in linie bivakkeert, kan worden teruggebracht op 60 pas. 1°. het 1° gelid paardendiepte 4 pas. 2°. 10 pas daarachter: lc gelid cavaleristen met harnachementen en wapens; te zamen16 3°. 20 pas daarachter2e gelid paarden 24 4°. 10 pas daarachter 2° gelid cavaleristen met harnachementen en wapens; te zamen16 totaal 60 In de ruimte tusschen het le gelid manschappen en het 2e gelid paarden houden zich de eskadronscommaudant en de officieren op. Deze kunnen van hier uit steeds alles zien en gemakkelijk bevelen geven. Waar men nu ook de wacht plaatst, zal de eskadronscom mandant er altijd overal even ver van verwijderd zijn. Zooals reeds gezegd, is eene opstelling in linie om te bivakkeeren niet aan te bevelen, omdat men een te breed front krijgt; beter is dan ook de opstelling in colonne met halve eskadrons, waarbij het bivak eene frontbreedte krijgt van 174 en eene diepte van 150 pas (aan de fouragestrikken bivakkeerende).

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 48