520 De salvovuren moesten ook sectiesgewijze kunnen afgegeven worden 21); hoe dikwijls zal het voorkomen dat het ontwikkelen in ba- taille sectiesgewijze plaats heeft, dan is het voordeelig het vuur onmiddellijk te kunnen doen openen door de afdeelingen, die reeds in bataille zijn zonder af te wachten tot een geheel peloton daarin is gekomen. Bovendien zullen de pauzen in het vuurgevecht ver minderen door de sectie-salvo's. Yan het vuur op vier gelederen moet veel gebruik gemaakt worden. De afstand van twee pas achter het midden der sectie 23) is o. i. te klein; de S.-Ch heeft dan geen goed overzicht, vooral niet bij eene voltallige sectie, waarvan de breedte 18 pas kan bedragen, vier pas is het minste dat genomen mag worden. Ook het opsluitend gelid zou zich tot dien afstand moeten terugtrekken om behulpzaam te kunnen zijn tot het bewaren der orde. Bij de vuren in knielende houding moet als beginsel aangenomen worden, dat alles knielt, ook de afdeelingen, die niet aan het vuur deelnemende C.-C'. en de S.-Cn. kunnen echter de staande hou ding aannemen of behouden, indien dit voor eene goede vuurleiding noodig is, de geweerdragende S.-Cn. hebben dan het geweer bij den voet. Deze bepalingen zijn natuurlijk niet van toepassing, wan neer, bij het vuur op' vier gelederen, alleen door de voorste afdee lingen de knielende houding wordt aangenomen. Alle A.-Cn. marcheeren bij den flankmarsch aan het hoofd hunner afdeeling; bij de wending rechtsomkeert moeten dus allen, zonder voorbehoud, op het W.-C°. den pas markeeren (2e alinea 24). In het geval, bedoeld bij 26, zouden we den S.-C'., zoo eenigs- zins mogelijk, liever eene plaats aanwijzen naast den guide aan het hoofd, die daartoe eene mansbreedte naar binnen gaat, en aan het opsluitend gelid naast den guide aan den staart der sectie. Eerst bij volkomen onmogelijkheid moet de S.-C4. plaats nemen vóór den guide aan het hoofd, en het opsluitend gelid achter den staart der sectie, laatstgenoemde in het gelid, dat vóór den flankmarsch achter was, immers de toestand van den S.-C'. is bij de voorgeschreven plaatsing niet te benijden door den geringen afstand tusschen de guides van twee opvolgende sectiën en alleen bij noodzakelijkheid te verdedigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 529