521 Evenals bij de 30 en 31 zal ook het hoofd van 29 moeten luiden: „Uit de orde van bataille de colonneenz." Waarom moeten de S.-O. zich reeds bij het begin der uitvoering begeven naar de plaats, vanwaar de richting beoordeeld moet worden hiervoor is het niet noodig om op het W.-C°. twee passen voor het midden der sectie te komen. Ware het niet beter om op de zelfde wijze als in 30 door de S.-O. toezicht op het zwenken te doen houden, eerst op het C0.: HALT zouden ze dan die plaats moeten innemen. Zoo geschiedt het ook bij het inzwenken in bataille. De afmarsch met sectiën 30) geschiedde vroeger door zwenken in den marsch. In overeenstemming met het opgemerkte bij het 4 ait. 1 afd. R.-S. geven wij de voorkeur aan zwenken in den marsch, zoowel hier als bij 29. De in het slot van 30 ge noemde beweging is zelfs zuiver zwenken in den marsch en is de uitvoering door zwenking op de plaats daar in het geheel niet op hare plaats. Behoudt men de zwenking op de plaats, dan zou het beter zijn te richten naar de zijde der spil, omdat naar die zijde de afstand onderhouden wordt. Het samentrekken in colonne uit de orde van bataille kan in twee gevallen onderscheiden worden: a. op een der middensectiën, behan deld in de 31, 32 en 33 en b. op een der vleugelsectiën, voorko mende in 34. De uitvoering is volkomen zooals vroeger, alleen is hetgeen de S.-C". te verrichten hebben uitvoeriger aangegeven. Het behandelen van de „vuren in colonneis nieuw en zeer doelmatig. Alleen wordt er misschien te veel vrijheid gelaten en is de uitvoering soms te weinig omschreven. Zoo ware het wenschelijk voor de liaak- stellingen, die geheel nieuw zijn in het reglement, eenige voorschriften te geven of althans ze door enkele voorbeelden toe te lichten. Welke commando's worden aangenomen voor de uitvoering van het voorge- schrevene in den slotzin der le alinea van 36? Indien de vuren ook gecommandeerd moeten worden door den C.-C'., wanneer twee sectiën voorwaarts en twee achterwaarts vuren, zal de vuurleiding uiterst moeielijk zijn. De uitvoeringvan 37 laat aan uitvoerigheid te wenschen over. Wanneer en op wiens commando maken de afdeelingen rechts- 1887, Dl, II

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 530