523 Beter is het om ook bij den flankmarsch 45, 47) evenals vroe ger de guides verantwoordelijk te stellen voor de richting, dit behoort tot hunnen bijzonderen werkking. De A.-Cn. moeten dikwijls hun ne opmerkzaamheid op iets anders vestigen orde en verband in de afdeeling, te geven of te ontvangen commando's en kunnen dan niet voldoende op de richting letten. Bovendien wordt daardoor de eenheid in het reglement beter bewaard, want overal elders is de guide de aansprakelijke persoon voor het onderhouden van de richting gedurende den marsch, zelfs in 46, waar toch ook in colonne uit de flank gemarcheerd wordt. Tot het afbakenen der nieuwe frontlijn in 46 kan zeker ook wel gebruik gemaakt worden van een of meer gegradueerden uit het op sluitend gelid. De beweging kan natuurlijk ook met verdubbelde rot ten plaats hebben. De S.-O. houden (voor hun persoon?) halt bij het punt, waar de rechtervleugel komt te staan. Het verkleinen van de afstanden 48), wat natuurlijk alleen uit de open colonne kan plaats hebben, is eenvoudiger geworden, daar het steeds hetzelfde geschied, hetzij de colonne marcheert, hetzij ze stilstaat. Nu het openen der colonne (§49) plaats heeft op het commando Marsch, zal de juistheid der uitvoering veel winnen; vroeger werd door het vreemde, afwijkende commando bij de A.-Cn. meermalen eene zekere besluiteloosheid opgemerkt, wanneer de beweging te beginnen. Op het "VV.-O. 50moeten de commandanten der voorste en derde sectie zich aan het hoofd hunner uit de flank gestelde afdeelin» begeven; dit blijkt wel voldoende uit hetgeen volgt, maar nu het in de vorige steeds is voorgeschreven, had het aangeven daarvan hier ook niet verzuimd mogen worden. Dat de beweging der tweede en achterste sectie gestaakt wordt wanneer zij bijna op hunne nieuwe plaatsen zijn gekomen, is zeer onbestemd uitgedrukt. De richting- voor het geheele peloton te gelijk is doelmatiger dan voor elke sectie afzonderlijk. Het vermeerderen der frontbreedte kan in de 50 en 52 ge schieden bij eene gesloten colonne, de afstand tusschen de pelotons zal dan 12 pas bedragen, de colonne op dien afstand is overigens onbekend. Het vreemde commando: Voorwaarts markeert den pas Marsch 51) is te vereenvoudigen door het weglaten vanVoorwaarts, r O O

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 532