548 kan men de gesp vervangen door een Mg. knoop en den stoot voor zien van een knoopsgat. (1) Op deze wijze medegevoerd, is de binocle onbeweeglijk aan den zadel bevestigd en heeft de ruiter haar in zijn onmiddellijk bereik, terwijl hij haar met de rechterhand kan nemen. Daartoe behoeft hij slechts den stoot omhoog te trekken. Mocht men nu nog wenschen dat de ruiter afgestegen zijnde, de binocle bij zich kan dragen, dan kan dat geschieden door dit voorwerp te voorzien van een Lr. stoot met Mg. haak, waarmede men het aan den sabelkoppel kan hangen. Dat men de binocle vlug moet kunnen nemen en bergen, ligt voor de hand. Even spoedig toch als eene batterij tot vuren gereed moet- zijn, moet meu ook kunnen waarnemen. Bovendien zal het gebruik van de binocle dikwijls het vuren moeten voorafgaan. Om verdere benoodigdheden, welke in de sacochen kunnen worden geborgen, vlug te kunnen nemen, zou het aanbeveling verdienen de sluitgespen der sacochen te vervangen door wit metalen knoopjes. Om der sierlijkheids wille zou men den halsband voor de officiers- paarden kunnen afschaffen en de longe in een der sacochen kunnen bergen. Het afschaffen van den halsband zou natuurlijk met de invoering van een halsterhoofdstel gepaard moeten gaan. Tot nu toe is voor de officieren het moeielijkste vraagstuk geweest, hoe zij zich enkele gewijzigde tuigdeelen moesten aanschaffen, wanneer er harnachementsveranderingen worden ingevoerd. Zonder al te groote financieele opofferingen was dat zeer lastig, vooral voor offi cieren die zich in het binnenland of op de buitenposten bevonden. .Zoo leverde o.a. de A. O. N°. 27 van 1884 aan vele officieren, die niet op de hoofdplaatsen verblijf hielden, moeielijkheden op. De meesten slaagden er eerst na langdurige pogingen in, om wit metalen gespen re verkrijgen; anderen waren genoodzaakt de oude gespen te laten vertinnen, verzilveren en dergelijke tijdelijke maatregelen meer. Het gevolg van een en ander was dat er zeer verschillende modellen van gespen in gebruik kwamen. Met de sacochen ging het niet veel beter. Lit de beschrijving daarvan was het model niet nauwkeurig (1) Om de binocle te kunnen bergen, zonder haar te voren geheel te moeten in- schroeven, zou men het étui moeten verlengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 557