553 dit gewest gedurende een gedeelte van 1S8G blootstond, garnizoen gelegd te Tandjong Poera (Beneden-Langkat), terwijl hier en daar in het binnenland tijdelijk kleine detachementen werden geposteerd. In de Zuïder- en Oosterafdeeling van Borneo werd tijdelijk een mi litaire post in de Boven-Kahaijan, te Toejoen, gevestigd. Daarente gen kwamen vijf vaste militaire posten in 1886 te vervallen, als: Bezoeki (Oost-Java), zoomede Djeboes, Batoeroessak, Soengeislan en Koba op Banka. In Atjeh werd in Maart 1886 de oude binnen de linie gelegen versterking te Oleh Karang ontruimd. Overigens zijn ten opzichte van onze posten aldaar over 1886 en later geene andere veranderin gen te melden dan de oprichting van nog twee blokhuizen, één te Sabang, ten Zuidoosten van het kampement te Olehleh, en één tegen over Sabang, te Kota Pagani op de landtong Pagani. Aanvulling van het korps officieren. De beide volgende staatjes geven het gebruikelijke overzicht over het afgeloopen jaar van de verliezen welke het officierskorps leed, en van het aantal officieren, die in Indië benoemd of wel daar, na hunne benoeming in Neder land, ingedeeld werden. Als naar gewoonte houden die staatjes geen rekening met de mutatiën in het actief dienend officierskorps door detacheering en verlof teweeggebracht. a. Yerliezen. 1 1887, Dl. II. AANWEZIG. Aantal oiticieben in 1886. Totaal aan den dienst ontvallen. overleden. gesneuveld. gepensionneerd. eervol ontslagen zonder pensioen. niet eervol ontslagen. overgeplaatst bij het Ned. leger. In Nederlandsch-Indië.. Buiten Nederlandsch-Indië (met verlof) 18 6 >5 J5 40 12 7 J5 2 J) >5 67 18 24 52 7 2 85

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 562