81 zichte van zoodanige goederen, waarvan het rechtstreeksch ontbieden geene aanbeveling kan verdienen, om de daaraan verbonden risico's van onvoldoende levering. Toen de reehlstreeksche bestellingen in Europa van andere arti kelen, als provisiën, sigaren, schoeisel, bureaubehoeften, enz. toena men, mocht de Maatschappij ook den noodigen steun bij de Factorij der Nederlandsche Handelmaatschappij vinden, welke, tegen een waar borgsom van f 5000, een krediet van f 40000 toestond voor door de Handelmaatschappij te Amsterdam te doene voorschotten ter voldoening, a contant, van ontboden facturen. Op rich ting skosten. Op deze rekening zijn gebracht alle kosten tot de oprichting behoo- rende, als die, verbonden aan het opmaken en notarieel passeereu van de statuten, het opmaken, drukken en verspreiden dezer met de verdere reglementen, de drukloonen, enz., voor de verschillende circulaires, tarieven, etc. besteed, de traktementen, klerkengelden, bureaubehoeften, lokaalhuur en alle verdere kosten, voorafgaande aan het tijdstip, waar op meer bepaald met den verkoop van goederen een aanvang is geno men (Februari 1886). Zij dient, om deze kosten geleidelijk te verdeelen over het aantal jaren, waarover de maatschappij is aangegaan, ien laste van deze rekening werden gebracht: voor het uitbouwen van een achtergalerij beleggen met Buitenzorgsche matten van de zinken afdaken aan hoofd- en bijgebouwen a diverse herstellingen aan een werkloods en de bijge bouwen materialen en arbeidsloon voor het stelion van bedien- denwoning ijzeren raamafsluitingen en ijzeren hang- en sluitwerk aan deuren cementvloeren in do bijgebouwen een naambord met opstellen matten, enz. in het hulpkantoor op Passer Baroe. diverse kleine uitgaven Verder voor magazijnsonkosten Transporteere 1661.10 1887, Dl. II. 6 f 235.73 186.88 251.48 453.44 no. O 103.50 59.32 41. 69.95 149.80

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 90