Overeenkomstig art. 39 der statuten, komt 20°/o daarvan ten voordeele van het reservefondsf 956.66 en 7-i 'sjaars als dividend aan aandeelhouders over den tijd, dat aandeelen bij volle maanden in bezit zijn geweest. De som dezer maanden bedraagt 5916, waarvoor dus als dividend moet worden uitgekeerd. 3690.04 Terwijl ten voordeele der winst- en verliesrekening van het volgend jaar wordt overgeschreven136.58s f 4783.28s Rapport der verificateurs. De in de Algemeene Vergadering van 30 Juni 1885 benoemde verificateurs, de HH. H. A. A. Niclou en W. E. Berkholst, brach ten omtrent bovenstaand verslag het volgende rapport uit: „De ontvangsten en uitgaven, de belastingen en ontlastingen van de verschillende rekeningen zijn door den admiuistrateur gerecapi tuleerd en door ons onderling vergeleken en geconfronteerd met de bewijzen, voor zooverre deze mochten vereischt worden en de eind sommen overeenkomstig de balans bevonden. „Deze laatste is met het grootboek van den administrateur verge leken en daarmede conform bevonden, zoodat op de inwendige administratie geen bemerking is gevalleu. „De winst- en verliesrekening, op welke geene eigenlijke verlies- afschrijvingen, maar alleen die van onkosten als anderszins voorko men, heeft geene aanleiding tot bedenking gegeven, waarom de commissie zich ook met deze rekening heeft kunnen vereenigen. „De commissie heeft zich verder overtuigd, dat de boeken met orde en accuratesse zijn aangehouden en stelt voor de rekening en verantwoording op grond harer bevinding goed te keuren." Algemeene Vergadering van 28 Juni 1887. In deze vergadering werden de balans en ï'ekeniug en verantwoor ding, na voorlezing van het rapport der verificateurs, met algemee ne stemmen goedgekeurd evenals, na eenige discussie, een toegelicht voorstel van het Bestuur tot vergrooting van het kapitaal met f 100.000. De aftredende bestuursleden en scheidsmannen werden herkozen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1887 | | pagina 94