VOEDING. Rations en soldijen der troepen. Tegelijkertijd met de behandeling van de rations der troepen zal ook een overzicht vau de soldijen gegeven worden, omdat de man schappen daaruit ten deele of somtijds geheel in hunne voeding moeten voorzien. De beginselen zijn nl. in Britsch-Indië a. De Europeesche militairen beneden den rang van officier ontvangen dagelijks een zeker ration vivresdit ration is steeds hetzelfde, hetzij de troepen in garnizoen, op marsch of te velde zijn. b. Het ration voor Europeanen wordt geacht voldoende te zijn voor een licht ontbijt 's ochtends vroeg en verder voor twee krachtige maaltijden breakfast en dinnerbijspijzen en een derden maaltijd supper moet de man, zoo hij die verlangt, uit zijne soldij bekostigen. c. De Inlandsche troepen en volgers ontvangen in de garnizoenen geen vivres en moeten hunne voeding uit hunne soldij bekostigen. In garnizoenen echter, waar de levensmiddelen betrekkelijk duur zijn, wordt hun eene zekere indemniteit naar omstandigheden vast te stellen boven hunne soldij uitbetaald. d. De Inlandsche troepen en volgers ontvangen te velde een ration vivres kosteloos. e. Europeesche officieren kunnen alleen te velde vivres voor zich en hun bedienden ontvangen tegen betaling. De rations zijn voor de officieren dezelfde als voor de Europeesche minderen, tegen be taling van 8 Anna's daags, en voor de bedienden gelijk aan die der Inlandsche militairen, tegen betaling van 2 Rs. 8 Anna's 's maands. Deze sommen worden op het traktement van den officier gekort. f. Te velde kunnen kosteloos extra-rations aan de troepen ver strekt worden bij vermoeiende marschen, enz, Zij kunnen bestaan uit vleeschspijzen, bier, rhum, enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 100